شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/26 19:47:00
سرویس سیاسی
اکرمی خواستار شد؛

پیگیری جدی نیازهای آزادگان

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری جدی نیازهای آزادگان شد و با اشاره به قطعنامه ۵۹۸، خاطرنشان کرد: به همه مفاد این قطعنامه عمل نشده است.

"سیدرضا اکرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن گرامی داشت سالروز ورود آزادگان به کشور در26 مرداد سال 69، گفت: هرچند ستاد امور آزادگان موفقیت هایی در این سال‌ها برای رفع مشکلات این گروه داشته، اما حتما کاستی هایی هم وجود دارد که باید این کاستی ها به طور جدی پیگیری شده تا رفع شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر همچنین با اشاره به پذیرش قطعنامه 598 از سوی رهبر کبیر انقلاب، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه امام (ره) پس از پذیرش قطعنامه فرمودند؛ جام زهر را نوشیده و قطعنامه را پذیرفتند، ولی تا کنون به همه مفاد این قطعنامه عمل نشده که باید عمل شود.

وی به این منظور خواستار تعیین ضمانت اجرایی برای عمل به قطعنامه ها شد و با خطاب قرار دادن سازمان ملل، تصریح کرد: باید سازمان مللی که این قطعنامه‌ها را تصویب کرده و کشورها آن را می پذیرند، ضمانت اجرایی این قطعنامه را نیز مشخص کند تا روشن شود که چه مقدار از این قطعنامه‌ها اجرا شده و چه میزان از آنها عملی نشده است.

اکرمی همچنین با اشاره به حمایت برخی کشورها از رژیم بعثی عراق در طول 8 سال جنگ تحمیلی، خاطرنشان کرد: این جنگ که مورد حمایت ابرقدرت ها بود باید درسی بشود برای خود آنها که کشورها را دیگر تشویق به جنگ نکنند تا بعد از پایان جنگ نیز مجبور به صدور قطعنامه نشوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet