هدر موبایل
1389/05/26 12:29:00
سرویس صحن
نایب رییس مجلس تاکید کرد:

مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس اصل ۱۱۲ قانون اساسی مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی روز سه‌شنبه 26 مرداد ماه با اشاره برخی اظهارات مبنی بر این‌که قانون مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام را قانون نمی‌دانند، تصریح کرد: موضع مجلس در این رابطه اعلام شود.

وی هم‌چنین در یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 71 این قانون مبنی بر این‌که مجلس می‌تواند در عموم مسائل قانون وضع کند، اظهار داشت: دولت با این توجیه که کارمندان از برکات ماه مبارک رمضان استفاده نمایند، ساعت کار ادارات را از 9 صبح تا 14 بعدازظهر اعلام کرده است و این موضوع در سال‌های پیش نیز مطرح بوده است در حالی که این کار از اختیارات مجلس است.

وی افزود: اگر قرار است از برکات این ماه بهره برده شود، چرا کارگران و پرسنل شرکت‌های خصوصی نباید از این برکات بهره گیرند؟ این بی‌عدالتی است که این ساعت کاری تنها برای کارمندان باشد.

کواکبیان همچنین با اشاره به طرح مفهوم جدید "دورکاری"، یادآور شد: مشخص نیست چه ضابطه و آیین‌نامه‌ای برای دورکاری وجود دارد.

وی با اشاره به رد شدن این موضوع از سوی سازمان بازرسی کل کشور، خواستار اقدام هیات رییسه‌ مجلس در این رابطه شد.

نماینده مردم مجلس همچنین از هیات رییسه خواستار رعایت نوبت در طرح تحقیق و تفحص‌ها و سوالات شد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" که ریاست ساعات پایانی جلسه مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر اول این نماینده تاکید کرد: بر اساس اصل 112 قانون اساسی مصوبات مجمع تشخیص مصلحت قانون است و در آن بحثی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet