هدر موبایل
1389/05/26 12:38:00
سرویس صحن
نقوی حسینی در نطق میان دستور:

قانون اساسی اجازه نمی‌دهد کسی فراتر از اختیاراتش عمل کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار فراقانونی از هیچ نهادی قابل قبول نیست و قانون اساسی اجازه نمی دهد کسی پا را از شرح وظایف و اختیاراتش بیرون نهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدحسین نقوی حسینی" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: در حالی که دشمنان انقلاب به سرکردگی قدرت های استکباری در مقابل پیشرفت های علمی و فنی دستاوردهای جهادی ملت ایران قرار گرفته، ما باید با تکیه بر ایمان به خدا و رهبر فرزانه انقلاب، تا آخرین مراحل استقلال و عزت ایران اسلامی را طی کنیم.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چنین شرایطی حفظ و تقویت دو رمز پیروزی انقلاب اسلامی یعنی ایمان به خدا و وحدت کلمه بر همه آحاد به ویژه بر مسئولان و صاحب منصبان امری واجب و ضروری است.

نقوی حسینی یادآور شد: در شرایطی که دشمن به ملت و کشور و نظام چنگ و دندان نشان می دهد شرع، عقل و مصلحت حکم می کند با اتکا به خداوند متعال، وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنیم و از هرگونه رفتار و گفتاری که موجب صف بندی و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان می شود پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه التزام عملی به ولایت فقیه و ولایت پذیری اصل وحدت بخش ملی است گفت: آهنگ ولایت، آهنگ وحدت بین مردم و مسئولان است و تحکیم و تقویت آن هزینه های سنگین نظام را به حداقل می رساند. اگر به توصیه ها و منویات مقام معظم رهبری دقیقاً توجه می شد، نیازی به پرداخت برخی از هزینه های امروز نبود.

نقوی افزود: قانون اساسی میثاق قوای سه گانه و مدیران و مسئولان نظام است و شرح وظایف و اختیارات هر نهاد و جایگاهی در آن تعریف شده است. رفتار فراقانونی از هیچ کس قابل قبول نیست. قانون اساسی به هیچ کس اجازه نمی دهد به هر دلیلی پا از شرح وظایف و اختیاراتش فراتر نهد و یا در وظایف و اختیارات دیگر نهادها و جایگاه ها دخالت کند که اگر چنین شود، سنگ روی سنگ بند نمی شود.

نماینده ورامین با بیان اینکه انتظار ما این است که مسئولان نظام با درک درست شرایط داخلی و خارجی اولویت های نظام را تشخیص دهند، اظهار داشت: با پرهیز از طرح مسائل بیهوده و گاه بی جا، فضای جامعه را به سوی تنش و اضطراب پیش نبردند. امروز به جهت ضرورت های بین المللی و الزامات داخلی باید همه با هم، متحد و یکپارچه به منافع ملی کشور، امنیت داخلی، رشد و توسعه اقتصادی، اجرای طرح های مهم اقتصادی دولت و دستیابی به فناوری های نویت و آمادگی کامل دفاعی بیاندیشم و هم تلاش و خود را در این را به کار گیریم.

وی تصریح کرد: دشمنان ملت ایران به ویژه قدرت های استکباری در راس آنها آمریکا و انگلیس و فرانسه بدانند ملت ایران هر نوع تهدید بالقوه و بالفعل را در نطفه خفه خواهد کرد و همانگونه که در دوران دفاع مقدس به دنیا نشان داد، اجازه نخواهد داد که حتی به فکر تجاوز به ایران اسلامی بیافتد.

نقوی در ادامه نطق خود از وزیر راه و  ترابری خواست تا پروژه های اصلی راه که در مصوبات سفرهای اول و دوم هیات دولت نیز هستند را به سرانجام برساند، و متذکر شد: راه آهن شهری ورامین- تهران در هاله ای از ابهام است، اتصال پیشوا و جوادآباد به جاده قم- گرمسار آغاز نشده است، تعریض جاده ورامین- آب باریک- چرم شهر آغاز نشده است، تکمیل کمربندی قرچک- ورامین که استاندار  در شورای برنامه ریزی استان قول تکمیل آن را دادند مسکوت مانده است و توسعه راه های روستایی شهرشان نیازمند توجه بیشتر است.

وی همچنین از وزیر بهداشت، درمان و آمورزش پزشکی خواست تا آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان قرچک را در اولویت کاری خود قرار دهد.

نماینده ورامین در ادامه از وزیر رفاه و  تامین اجتماعی هم خواست تا ساخت بیمارستان تامین اجتماعی پیشوا را که در سال 78 کلنگ آن زده شده و زمین آن سال ها قبل واگذار گردیده در اولویت های امسال قرار دهد. همچنین شرایط افزایش حقوق بازنشستگاه را اصلاح نماید.

وی افزود: از وزارت کشاورزی می خواهم اولاً مراکز تحقیقات کشاورزی خود را به بخش جوادآباد که مهمترین منطقه کشاورزی استان تهران و شهرستان ورامین است منتقل نماید و سیاست ها و راهبردهای مشخص و شفاف خود در حمایت از کشاورزی و دامپروری کشور به ویژه شهرستان ورامین که مهمترین قطب کشاورزی استان تهران است اعلام نماید.

نقوی اادامه داد: امروز کشاورزی و دامپروری در معرض تهدیدات ویران کننده ای است و نیازمند حمایت و تقویت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در ادامه گفت: از وزیر کشور می خواهم تکلیف اتباع خارجی را روشن نمایند که آثار مخرب آنان بر حوزه اشتغال و بزهکاری اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. دوم اینکه در جهت تامین امنیت داخلی تلاش و دقت بیشتری کند. امروز منازعات محلی قتل های پی در پی و سرقت های همراه با منادات جانی در حال افزایش است.

وی همچنین خواستار اجرای مصوبات سفرهای اول و دوم و سوم از طریق استانداران به طور جدی تری شود، گفت: بسیاری از مصوبات سفرهای استانی متوقف و تعطیل مانده است. ضمن اینکه ارتقاء شهرستان ورامین را با تصویب فرمانداری ویژه ورامین، و تصویب فرمانداری قرچک تحقق بخشند.

نقوی همچنین از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست نسبت به هم کد نمودن شهرستان ورامین با تهران باتوجه بهآماده بودن کلیه زیرساخت های فنی آن اقدام لازم را انجام دهند.

وی در پایان اقدام عاجل در جهت تهیه لایحه "منطقه ویژه اقتصادی، شهرستان ورامین" را که از مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری است، از رئیس جمهور خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet