هدر موبایل
1389/05/27 10:40:00
سرویس سیاسی
صدر با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد:

ملت ایران با اتحاد،توطئه‌های آمریکا را خنثی می‌کند

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توطئه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سالهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب گفت: ملت ایران در سایه رهبری آیت الله خامنه ای و همدلی و اتحاد،با این فشارها و هجمه ها مقابله کرده و این برهه سخت را نیز با افتخار پشت سر خواهد گذاشت.

"سیدشهاب الدین صدر" نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: یکی از موضوعات حساس در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مساله رابطه با امریکا از گذشته تا به امروز بوده است.

وی افزود: متاسفانه رفتاری که تاکنون دولت های مختلف امریکا نسبت به ملت ایران داشته اند همیشه رفتار غیرقابل دفاع و از موضع استکبار بوده است و هدف اصلی آنها چپاول ذخایر و منابع ملی کشور و تحت تسلط درآوردن ملت ما بوده است.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکا خاطره تلخ و ننگینی را در اذهان مردم ایران به جا گذاشته است تصریح کرد: متاسفانه قبل از پیروزی انقلاب، رژیم منحوس پهلوی که خود را دست نشانده امریکا می دانست تمامی تصمیم گیری های اصولی و اساسی و مقدرات کشور را تحت تاثیر خواست دولت استعماری امریکا می گرفت و به منافع ملی کشور توجهی نداشت.

صدر با اشاره به توطئه های ننگین آمریکایی ها علیه نهضت امام (ره) گفت: این کشور با همراهی رژیم پهلوی علاوه بر این که کودتاها و توطئه های زیادی را علیه نهضت امام و سایر افراد آزادیخواه شکل داد، با دستگیری، شکنجه و شهادت فرزندان رشید و با غیرت انقلاب پرونده ننگینی را برای خود بر جای گذاشته است.

نماینده مردم تهران با بیان این که حاکمیت استکباری آمریکا و توطئه ها علیه ایران بعد از پیروزی انقلاب هم ادامه پیدا کرد اظهار داشت: با گذشت بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب دولتهای مختلف امریکا هر چند در زبان به برقراری ارتباط با ایران ابراز علاقه کرده اند اما هیچگاه تلاشی برای اصلاح رفتار و عملکرد گذشته شان انجام نداده اند و رفتار خصمانه خود را بعد از پیروزی انقلاب ادامه داده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آمریکا با تحولات و مسیر استقلال طلبانه جمهوری اسلامی مخالف است ،خاطرنشان ساخت: آمریکائی ها در این سالها هرگونه اقدامی علیه استقلال و آزادی ملت ما انجام داده اند و تلاش کرده اند جمهوری اسلامی ایران را از پای درآورند و یا تحت تسلط و اختیار خود بگیرند اما به لطف و عنایت الهی تاکنون با شکست مواجه شده اند.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب در اوج عداوت و کینه توزی با حمایت از رژیم صدام جنگ 8 ساله را علیه ملت ما تحمیل و خسارات و لطمات زیادی را به ما وارد کردند تا به این شکل  مانع پیشرفت و توسعه کشور ما شوند اما با همت و عزم و اراده ملت این تلاشها و توطئه ها خنثی شد.

صدر،رهبری بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری را عامل مهمی در مقابله با استکبار آمریکا دانست و گفت: رهبری و هدایت این دو انسان بزرگ باعث شد بتوانیم در مقابل فشارها و هجمه هایی که این سالها علیه ما تحمیل شده است مقاومت کنیم و زمینه برای شکوفایی استعدادها و پیشرفت در عرصه های مختلف فراهم شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به تحریمهای اقتصادی صورت گرفته علیه ایران از سوی دول مختلف آمریکایی اظهار داشت: دولتهای آمریکا به جای اینکه در این سالها اعتمادسازی کنند و با اصلاح رفتارشان خاطرات تلخ گذشته را از ذهن ملت ما پاک کنند، با تحریمهای اقتصادی و ترغیب سایر کشورها به موضع گیری علیه جمهوری اسلامی رفتارهای ناصحیح و جنایتکارانه گذشته شان را دنبال کرده اند.

وی سیاستهای دولت اوباما را در راستای سیاستهای دولتهای قبلی آمریکا دانست و تصریح کرد: علی رغم اینکه اوباما با شعار تغییر بر روی کار آمد و تلاش کرد رفتار و عملکرد مثبتی ازخود نشان دهد اما آن چیزی که همه انسان های آزادیخواه و مسلمان دیدند همان سیاستهای بوش بود.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: ادعاها و رفتارهای فریبکارانه و ریاکارانه آمریکایی ها برای ملت ما و همه آزادیخواهان جهان آشکار شده است و دیگر کسی فریب این ظاهرسازی ها را نخواهد خورد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به صدور قطعنامه شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان ساخت: بر کسی پوشیده نیست که قطعنامه صادر شده از سوی شورای امنیت، اتحادیه اروپا و سنای امریکا تحت تاثیر فشار دولت حاکمه آمریکا صورت گرفت.

این نماینده مجلس خاطرنشان ساخت: ملت ایران مثل گذشته با اتحاد و یکچارچگی در مقابل این توطئه ها خواهد ایستاد و در دفاع از منافع ملی، حد و مرز قانونی و حقوق قانونی مردمش با هیچ کشوری سر سازش ندارد و سر تعظیم فرود نمی آورد.

صدر با اشاره به این که این فشارها در حرکت انقلاب خللی وارد نخواهد کرد اظهار داشت: ملت ایران همیشه از سختی ها و فشارهایی که استعمار و استکبار دنیا وارد کرده سربلند بیرون آمده است و مطمئنا این بار در مقابل تحریم ها و فشارها ایستادگی خواهد کرد.

نایب رئیس مجلس اظهار امیدواری کرد ملت ایران با وحدت و اتحاد این برهه سخت را پشت سر بگذارد و با افتخار مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet