هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بادامچیان:

مذاکره با آمریکا در شرایط تخاصم ثمربخش نیست

سرویس سیاسی
**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی مذاکره با آمریکا را در شرایط تخاصم ثمربخش ندانست وگفت:مذاکره در شرایط تهدید و دشمنی و حمایت از دشمنان ایران بی‌معنی است.
چهارشنبه 27 مرداد 1389 ساعت 10:43

"اسدالله بادامچیان" نماینده تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت،با اشاره به ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران، با اعلام اینکه، این کشور برای مذاکره با جمهوری اسلامی یک سیاست کلان دارد،خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های کلان آنها، براندازی نظام و دیگری تغییر رفتار نظام ایران است.

وی با اظهار اینکه مقامات آمریکایی براساس این دو سیاست برنامه ریزی می کنند،خاطرنشان ساخت: بر این اساس است که مقامات کاخ سفید از یک طرف پیشنهاد مذاکره برای سازش می دهند و از طرف دیگر تهدید و تحریم را در دستور کار خود دارند.

وی با اعلام اینکه ایران هم یک استراتژی مشخص در قبال آمریکا دارد، تصریح کرد: براساس این استراتژی،ما روابط با همه کشورهای دنیا را می خواهیم، به شرط اینکه استقلال رابطه داشته و میان دو کشور احترام متقابل حاکم باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان پرداخت حقوق ملت ایران و جبران دشمنی ها در طی این 30 سال  و حتی در گذشته را در عادی شدن روابط  تهران با واشنگتن موثر دانست و اعلام کرد: در غیر این صورت مذاکره در شرایط تهدید و دشمنی و حمایت از دشمنان ایران چه معنایی می تواند، داشته باشد.

وی با این استدلال، مذاکره را در محیط تفاهم ثمربخش دانست و نه در شرایط تخاصم.

عضو حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا می شود به اظهارات مقامات آمریکایی‌ برای مذاکره اعتماد کرد، گفت: اصلا در دنیای سیاست غیراسلامی منافع حاکم است و این طور نیست که تعهدات ارزشی و الهی حاکم باشد.

بادامچیان در ادامه با تقسیم بندی منافع کشورها به سه بخش، خاطرنشان کرد: یکی منافع حیاتی است که کشورها برای حفظ این منافع حتی اگر به درگیری ختم شود تا آخرین لحظه ایستادگی کرده و بر سر آن سازش و مذاکره نمی کنند.

وی حفظ منافع ملی را در اولویت بعدی دانست و اعلام کرد، منافع ملی کشورها بنا به شرایط مختلف تغییر می کند.

عضو کمیسیون شوراها حفظ منافع جاری را سومین مرحله از حفظ منافع کشورها عنوان کرد و افزود: دراین بخش، تغییرات بسیار بیشتر بوده و سیاست ها متغیر می شود و هر جا منافع کشورها ایجاب کند، سیاست ها تغییر می کند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000