خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/27 10:55:00
سرویس بین الملل
عباسپور:

دولت پیگیر دریافت غرامت ازعراق باشد

** علی عباسپور تهرانی‌فرد بر لزوم دریافت غرامت جنگی از عراق طبق قطعنامه ۵۹۸ تاکید‌کرد و گفت: دولت باید به طریق مطلوب پیگیر اجرای این قطعنامه باشد.

"علی عباسپور تهرانی فرد" رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به شرایط عراق پس از 8 سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: به هرحال با توجه به وضعیتی که عراق پس از جنگ پیدا کرد و مورد حمله آمریکا قرار گرفت، این کشور دچار تشنج شد و حکومت مرکزی آن از بین رفت.

نماینده تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر با اظهار اینکه پس از این اتفاقات،کشور عراق رفته رفته به سمت یک نظام جدید رفت، خاطرنشان کرد: طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران در این شرایط از دولت مرکزی عراق بخواهد که به تعهدات خود طبق قطعنامه 598 عمل کند.

عباسپور با اشاره به استقرار دولت جدید در بغداد گفت:با توجه به رابطه دوستی میان دو کشور ایران و عراق پتانسیل لازم برای هماهنگی در امور سیاسی منطقه میان آنها وجود دارد.

نماینده تهران تصریح کرد: در این شرایط دولت باید خواستار اجرای قطعنامه 598 شده و با توجه به توانمندی های دولت عراق از آنها بخواهد که خسارت های وارده به جمهوری اسلامی را در طی 8 سال جنگ تحمیلی بپردازد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet