هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سنائی طی تذکری خواستار شد؛

تعریف سازوکاری برای تطبیق طرح‌ها با آئین‌نامه

سرویس صحن
**نماینده نهاوند طی یک تذکر آئین نامه‌ای گفت:سازوکاری تعریف شود که طرح‌ها قبل از ارائه از سوی نمایندگان،با آئین نامه تطبیق داده شده و سپس رسیدگی شود.
چهارشنبه 27 مرداد 1389 ساعت 11:48

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "مهدی سنایی" نماینده نهاوند در جلسه علنی روز چهارشنبه و در جریان بررسی طرح استفساریه مواد 74، 79 و 83 قانون ناجا مصوب 1382 ،طی یک تذکر آئین نامه ای گفت: وقتی بحث فوریک یک طرح مطرح است باید هم صحبت طراح، موافقین و مخالفین در زمینه فوریت باشد،که طراح محترم به فوریت این موضوع اشاره نکردند.

وی ادامه داد: طرحها و لوایح فوریت دار باید مبین ضرورت و یا حالت استثنایی مستند به نیاز فوری جامعه و موارد دیگر باشند.

سنایی خاطرنشان کرد: اعمال این آئین نامه به عهده هیات رئیسه است، ضمن اینکه بنده نظر خاصی نسبت به این طرح ندارم و نمی خواهم تلقی مخالفت باشد.

نماینده نهاوند خطاب  به هیات رئیسه گفت:بفرمایید کدام یک از سه مورد نیاز فوری جامعه، ضرورت جلوگیری از خسارت احتمالی و حالت کاملا اضطراری شامل این بحثی است که امروز مطرح می شود؟

سنایی پیشنهاد داد که سازوکاری که تعریف شود که قبل ازآغاز بررسی ها،طرحهایی که نمایندگان ارائه می کنند با آئین نامه تطبیق داده شده و سپس بررسی شود.

به گزارش خانه ملت،"علی لاریجانی" رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سنایی گفت: اینکه نیاز فوری جامعه است یا نه به تشخیص مجلس است.

وی خاطرنشان کرد: البته این طرح اشکالات دیگری هم دارد، که ممکن است طبق اصل 75 بار مالی داشته باشد. در عین حال با توجه به توضیحات،  این نمایندگان  هستند که تصمیم می گیرند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000