روز مجلس
1389/05/27 11:48:00
سرویس صحن
سنائی طی تذکری خواستار شد؛

تعریف سازوکاری برای تطبیق طرح‌ها با آئین‌نامه

**نماینده نهاوند طی یک تذکر آئین نامه‌ای گفت:سازوکاری تعریف شود که طرح‌ها قبل از ارائه از سوی نمایندگان،با آئین نامه تطبیق داده شده و سپس رسیدگی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "مهدی سنایی" نماینده نهاوند در جلسه علنی روز چهارشنبه و در جریان بررسی طرح استفساریه مواد 74، 79 و 83 قانون ناجا مصوب 1382 ،طی یک تذکر آئین نامه ای گفت: وقتی بحث فوریک یک طرح مطرح است باید هم صحبت طراح، موافقین و مخالفین در زمینه فوریت باشد،که طراح محترم به فوریت این موضوع اشاره نکردند.

وی ادامه داد: طرحها و لوایح فوریت دار باید مبین ضرورت و یا حالت استثنایی مستند به نیاز فوری جامعه و موارد دیگر باشند.

سنایی خاطرنشان کرد: اعمال این آئین نامه به عهده هیات رئیسه است، ضمن اینکه بنده نظر خاصی نسبت به این طرح ندارم و نمی خواهم تلقی مخالفت باشد.

نماینده نهاوند خطاب  به هیات رئیسه گفت:بفرمایید کدام یک از سه مورد نیاز فوری جامعه، ضرورت جلوگیری از خسارت احتمالی و حالت کاملا اضطراری شامل این بحثی است که امروز مطرح می شود؟

سنایی پیشنهاد داد که سازوکاری که تعریف شود که قبل ازآغاز بررسی ها،طرحهایی که نمایندگان ارائه می کنند با آئین نامه تطبیق داده شده و سپس بررسی شود.

به گزارش خانه ملت،"علی لاریجانی" رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سنایی گفت: اینکه نیاز فوری جامعه است یا نه به تشخیص مجلس است.

وی خاطرنشان کرد: البته این طرح اشکالات دیگری هم دارد، که ممکن است طبق اصل 75 بار مالی داشته باشد. در عین حال با توجه به توضیحات،  این نمایندگان  هستند که تصمیم می گیرند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet