هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون اجتماعی با دفاع از استانی شدن انتخابات مجلس؛

در شیوه فعلی بیشتر وقت نمایندگان صرف امور حوزه انتخابیه‌شان می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هم مجلس و هم دیگر دستگاههای مربوطه به این نتیجه رسیده‌اند که برگزاری انتخابات مجلس به شیوه فعلی دارای نواقصی است.
چهارشنبه 27 مرداد 1389 ساعت 11:57

"صمد فدایی"، نماینده سنقر و کلیایی در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با دفاع از استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: استارت این طرح از مجلس ششم زده شد که متاسفانه به عللی تاکنون به انجام نرسیده، اما فکر می‌کنم اکنون عزم جدی بین نمایندگان جهت اجرایی شدن این طرح ایجاد شده است.

فدایی با اشاره به برخی معایب برگزاری انتخابات مجلس به شیوه فعلی، گفت: اکنون که انتخابات مجلس به شکل شهرستانی برگزار می‌شود بخش عمده انرژی و وقت نمایندگان صرف پرداختن به امور حوزه‌های انتخابیه‌شان می‌گردد، در حالی‌که وظیفه اصلی نمایندگان قانون‌گذاری برای تمام کشور است.

وی افزود: قطعا با استانی شدن انتخابات مجلس، دید و نگاه نمایندگان کلان‌تر می‌شود و نمایندگان بیشتر به وظایف اصلی خود می‌پردازند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با رد این نظریه که استانی شدن انتخابات مجلس سبب کاهش توجه به شهرستان‌ها می‌شود، گفت: معتقدم در صورت اجرایی شدن این طرح درست عکس این موضوع اتفاق می‌افتد، یعنی به جای این‌که نمایندگان به صورت جداگانه به مسائل حوزه انتخابیه‌شان بپردازند انرژی و توان خود را صرف جذب اعتبارات مناسب برای استان می‌کنند و از طریق توزیع عادلانه اعتبارات بین شهرستان‌های استان، شاهد توسعه و رفع محرومیت شهرستان‌ها خواهیم بود.

فدایی پیش‌بینی کرد این طرح در صحن علنی مجلس رای بیاورد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000