هدر اصلی
1389/05/27 10:59:00
سرویس سیاسی
درنامه‌ای به لاریجانی و به خاطر تصویب قانون جامع پیشگیری ازتصادفات جاده‌ای صورت گرفت

تقدیر فرمانده نیروی انتظامی از نمایندگان مجلس

**فرمانده نیروی انتظامی در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی از تلاش نمایندگان مجلس در تدوین و تصویب قانون جامع و مدرن متناسب با شرایط فعلی جامعه در زمینه پیشگیری از تصادفات جاده‌ای تقدیر کرد.

به گزارش خانه ملت، در نامه سردار "اسماعیل احمدی‌مقدم" آمده است: متاسفانه سالیانه کشور اسلامی ایران شاهد حدود 23 هزار نفر کشته و بالغ بر 200 هزار نفر زخمی و مجروح که حاصل رانندگی پر خطر و تصادفات جاده‌ای بوده، می‌باشد. این رخداد تاسف‌بار حاکی از آن است که قانون حاضر با حدود چهار دهه قدمت که آن هم در حالی نوشته شده که تعداد خودروهای کشور فقط500 هزار دستگاه بوده و برای امروز که این تعداد به 12 میلیون دستگاه رسیده بازدارندگی لازم را نداشته است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرده است ضرورت تدوین و تصویب یک قانون جامع و مدرن، متناسب با شرایط فعلی جامعه، که با بکارگیری تجهیزات مراقبتی روز دنیا فضا را برای متخلفین که جان و مال مردم را به خطر می‌اندازند، ناامن نموده و بازدارندگی کافی داشته باشد، کاملا محسوس بود.

وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام گرفته خاطرنشان ساخته است: مجلس شورای اسلامی قریب به سه دوره است که اهتمام به تهیه و تصویب این قانون نموده و در نهایت به لطف خداوند و تلاش کمیسیون قضایی و حقوقی، نمایندگان محترم و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این مقطع به نتیجه رسیده است. بی‌شک در این مهم؛ حمایت مجدانه، رهنمودهای راهبردی و تدابیر به جای جنابعالی 100 درصد موثر و کارساز بوده است؛ لذا بر خود فرض می‌دانم ضمن تشکر و قدردانی از محبت و مساعدت آن ریاست معزز، به شما اطمینان دهم، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان برای اجرای صحیح این قانون تلاش نموده و کاستی‌ها و نقایص در اجرا را احصاء و برطرف نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet