هدر اصلی
1389/05/27 13:27:09
سرویس صحن
نماینده فلاورجان خواستار شد؛

به وضعیت خشکسالی استان اصفهان رسیدگی شود

**نماینده فلاورجان درمجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به وضعیت خشکسالی و خسارات وارده به کشاورزان استان اصفهان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه 27 مرداد ماه "سیدناصر موسوی لارگانی" در تذکری آیین نامه ای اظهار داشت: رئیس جمهور محترم بودجه ای را در ارتباط با خشکسالی در سیمای جمهوری اسلامی اعلام کردند ولی علیرغم  اینکه 2 سال در استان اصفهان خصوصا شهرستان فلاورجان خشکسالی شدید بوده است، تاکنون هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

وی با اشاره به سفر استانی هیات دولت به استان اصفهان گفت: با وجود این که 7، 8 ماه از سفر استانی هیات دولت به این استان می گذرد هیچ گونه اقدامی برای استمهال وام های کشاورزان انجام نشده است.

موسوی افزود: بر طبق نظر کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و وزیر نیرو، کشاورزان شهرستان فلاورجان و خمینی شهر بیشترین خسارت را سال گذشته از خشکسالی دیده اند.

عضو کمیسیون با بیان اینکه امسال هم وضعیت کشاورزان بسیار بحرانی است خاطرنشان کرد: پیازی که امسال  کشاورزان کشت کردند از آنها خریداری نمی شود و پیازها را دفن می کنند.

نماینده فلاورجان گفت: از وزیر جهاد کشاورزی می خواهیم خرید تضمینی پیاز و پرداخت پول گندم و جو کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهند.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر شفاهی گفت: از همکاران وزارت جهادکشاورزی و نمایندگان دولت که در جلسه حضور دارند  می خواهیم که به این مساله توجه کرده و موضوع را پیگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet