هدر موبایل
1389/05/27 11:41:00
سرویس صحن
مجلس شهرداری‌ها را مجاز کرد

استفاده از تسهیلات بانکی با به رهن گذاشتن اسناد املاک اختصاصی

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرداری ها و سازمانها و موسسات و شرکتهای وابسته به آنها می توانند به منظور استفاده از تسهیلات بانکی سند املاک اختصاصی خود را به عنوان وثیقه در رهن بانک قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه 27 مرداد ماه بررسی طرح اصلاح قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول متعلق به شهرداری ها مصوب 1361 و الحاق دو تبصره به آن در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و در ابتدا کلیات آن با 126 رای موافق، 36 رای مخالف و 13 رای ممتنع به تصویب رسید.

نمایندگان پس از تصویب کلیات بلافاصله وارد بررسی جزییات و ماده واحده این طرح را نیز از تصویب گذراندند.

بنابراین گزارش، در قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول متعلق به شهرداری‌ها مصوب 14/2/1361» آمده است: وجوه و اموال منقول و غیرمنقول متعلق به شهرداری‌ها اعم از اینکه در بانک‌ها و یا در تصرف شهرداری و یا نزد اشخاص ثالث و به صورت ضمانتنامه به نام شهرداری باشد، قبل از صدور حکم قطعی قابل تامین و توقیف و برداشت نمی باشد. شهرداری مکلف اند وجوه مربوط به محکوم به احکام قطعی صادره از دادگاه ها و یا اوراق اجرایی ثبتی یا اجرایی دادگاه ها و مراجع قانونی دیگر را در حدود مقدورات مالی خود از محل اعتبار بودجه سال مورد عمل و یا در صورت عدم امکان از بودجه سال آتی خود بدون احتساب خسارت تاخیر تأدیه به محکوم مهم پرداخت نمایند در غیر این صورت ذینفع می تواند برابر مقررات نسبت به استیفای طلب خود از اموال شهرداری تامین یا توقیف یا برداشت نماید.

براساس مصوبه اصلاحی امروز مجلس، عبارت «در بانکها و یا» از متن ماده واحده و تبصره قانون مذکور حذف و دو تبصره به آن الحاق شد.

بر اساس تبصره‌های الحاقی بانکها و موسسات اعتباری پرداخت کننده تسهیلات به شهرداری ها و سازمانهای وابسته برای وصول مطالبات خود از محل وثائق تسهیلات پرداختی از شمول این ماده مستثنی هستند.

جزییات طرح «اصلاح قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول متعلق به شهرداری‌ها مصوب 1361 و الحاق دو تبصره به آن" با 122 رای موافق، 18 رای مخالف و 18 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet