ایام محرم 1398
1389/05/27 13:46:00
سرویس صحن
نماینده کرمانشاه در نطق میان دستور:

وحدت عامل نیرومندی ملت،دوام نعمت و دولت است

**محمدرضا شعبانی تاکیدکرد: برخی اختلاف نظرهای داخلی در موضوع سیاست خارجی به ضرر منافع ملی کشور تمام شده و دشمن را در رسیدن به اهداف خود در قبال کشور خوش‌بین می سازد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،" محمدرضا شعبانی" نماینده کرمانشاه در نطق میان دستور خود درجلسه علنی روز چهارشنبه 27 مرداد ماه گفت: حلول شکوهمندترین فصل تقوی و پارسایی ماه مبارک رمضان بر ملت ایران، شما نمایندگان عزیز به ویژه مردم شریف استان کرمانشاه مبارک باد.

وی ادامه داد: اینک مهربان ترین بهار میهمان ماست و ما میهمان بخشنده ترین عیب پوش و خطاپذیری هستیم که بر سفره افطاری های ماه رحمت و بخشش او نشسته ایم، تا زنگاه یازده ماه غفلت در خوردن و آسودن را از خود دور نموده و با دعا و دلسپاری به شط زلال نیایش در طول یازده ماه دیگر زنجیرهای غفلت و گناه را گسسته و خویشتن را به رحمت بیکرانش متصل نماییم و در این صورت فروزنده چراغ، اخلاق حسنه و مهر و محبت به یکدیگر در جان و دل خویش بوده و دست شیطان و شیطان نماها را ببندیم، انشاءالله.

شعبانی با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد خاطرنشان کرد: تاریخ برای ما یک درس عبرت است، خصوصا این روز که در تاریخ سیاسی ایران هنوز مصداقی عمده برای تحلیل مظلومیت مردم ما در قبال توطئه های دشمنان است.

وی افزود:کودتای امریکایی، انگلیسی 28 مرداد سال 1332 در شرایطی شکل گرفت که ملت ایران به رغم قیام تاریخی خود برای استقلال سیاسی و اقتصادی، با عزم مداخله گر بیگانگان مواجه شد و از آن زمان هر گاه ملت ایران به سوی خود اتکایی گام برداشت با تفکر کودتایی بعضی کشورهای غربی مواجه شد.

نماینده کرمانشاه یادآور شد: مقابله امروزین قدرت های استکباری با عزم کشورمان در دسترسی به فناوری هسته ای و حرکت آن در راستای چشم انداز 20 ساله نیز در این رابطه قابل تحلیل است.

شعبانی اظهارداشت:هنوز هم تفکر هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق امریکا در مرام مقامات کاخ سفید حاکم است، این جمله معروف او در هنگام جنگ را به یاد داریم، که گفت: «بهتر است اجازه دهیم ایران و عراق یکدیگر را از بین ببرند، نفت بسیار ارزشمندتر از آن است که در دست آنها باقی بماند».

وی افزود: بدون شک اگر دولتهای منطقه سیاست دوستی و اتحاد جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار دهند خاورمیانه از هرگونه فتنه گری قدرتهای غربی خالی شده و اینگونه امکان تاراج ثروت های اسلامی منطقه توسط بیگانگان فراهم نمی شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دیگر عبرت بزرگ کودتای 28 مرداد این که مردم ایران تنها زمانی می توانند در مقابل توطئه بیگانگان پیروز شوند که متحد بمانند زیرا «وحدت عامل نیرومندی ملت، دوام نعمت و دولت است».

شعبانی گفت: لذا به رغم طبیعی بودن برخی اختلاف نظرهای داخلی نباید تردید داشت که در موضوع سیاست خارجی هرگونه اختلاف نظر تنها به ضرر منافع ملی کشور تمام شده و دشمن را در رسیدن به اهداف خود در قبال کشورمان خوشبین می سازد، هر چند براساس تجارب تاریخی مردم ایران در شرایط خاص و حساس در برابر دشمنی بیگانگان وحدت نظر و انسجام داشته اند. و امروزه نیز با پیروزی کامل از رهنمودهای امام راحل و رهبری معظم با وحدت کامل دشمنان را در اهدافشان ناکام گذاشته اند.

وی در مورد مسائل استان متبوعش گفت: به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، ضمن سپاس مجدد از ایجاد ثبات مدیریت در استان با حضور جناب آقای مهندس هاشمی استاندار محترم، خطاب به رئیس جمهور محترم عرض می کنم که: آمار جذب اعتبارات و ارتقای جایگاه استان در شاخص های مختلف توسعه در نه ماهه گذشته حاکی از انتخاب خوب شماست.

وی ادامه داد: از حضرت آیت الله علما نماینده گرانقدر ولی فقیه، روحانیت معزز استان اعم از شیعه و سنی که در پیشبرد احکام اسلام، وحدت و انسجام مردم و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش ممتاز و برجسته داشته و دارند، صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

شعبانی تاکید کرد: از جناب آقای ملکشاهی رئیس کل دادگستری، قضات و کارکنان شریف دادگستری استان شورای تامین استان نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و نهادهای انقلاب اسلامی برای تامین امنیت در استان مرزی و حساس کرمانشاه قدردانی نموده امید است ریاست معزز قوه قضائیه به این امر مهم توجه ویژه مبذول فرمایند.

نماینده کرمانشاه افزود: در پایان از وزیر محترم راه و ترابری می خواهم نسبت به موضوع طرح بزرگ راه آهن غرب کشور و اجرای به موقع خط آهن کرمانشاه کم توجهی های گذشته را جبران و در انجام پروژه دو بانده شدن جاده کرمانشاه ـ کامیاران، تعریض جاده های بیله وار و دورود فرامان که از منطق مستعد کشاورزی و دامپروری استان است تسریع و اهتمام نمایند.

شعبانی از وزیر بهداشت خواست: نسبت به وضعیت بهداشت روستایی خصوصا مناطق محروم بخش های فیروزآباد، ماهیدشت، کوزران و بخش مرکزی اهتمام و نسبت به هزینه های بالای درمانی در بیمارستان های استان پیشگیری و اقدام نمایند.

وی در خاتمه گفت: از برادر عزیزم دانشمند فرزانه جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی که دعوت مجمع نمایندگان استان را برای شرکت در مراسم سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد که روز ملی کرمانشاه نام گرفته اجابت نمود صمیمانه سپاسگزارم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet