حلول ماه ربیع الاول
1389/05/27 13:10:00
سرویس صحن
نماینده بهار و کبودرآهنگ تاکید کرد:

ضرورت برخورد جدی با دلالان خرید محصولات کشاورزی

**نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم برخورد جدی با دلالان و واسطه های خرید محصولات کشاورزی، خواستار برخورد جدی با این افراد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 27 مرداد ماه "عیسی جعفری" در تذکری آیین نامه اظهار داشت: امسال بحث خرید گندم با مشکل جدی مواجه شده به نحوی که دلالان و واسطه گندمی که باید کشاورز 335 تومان به دولت می داد با 240 تومان از کشاورزان گرفتند و همین گندم ها را مجددا به دولت دادند.

وی افزود: این مساله در جلسه هیات دولت که در استان همدان تشکیل شده بود، مطرح شد و شخصا رئیس جمهور دستور دادند که با متخلفین، دلالان و واسطه ها برخورد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه تاکنون برخورد جدی با این افراد سودجو صورت نگرفته است، خاطرنشان ساخت: انصاف نیست که زحمت 9 ماهه کشاورز را دلال و واسطه ظرف یک ساعت از او بگیرد.

جعفری در ادامه تذکر خود گفت: با گذشت 5 ماه از سال تاکنون متاسفانه به این قانون عمل نشده است و به هر روستایی که مراجعه می کنیم سوال جوانان از ما این است که چرا نسبت به اختصاص اعتبار ورزشی به روستاییان بی توجهی می شود و چرا قانونی که مجلس مصوب کرده عمل نمی شود.

وی افزود: متاسفانه در استان همدان عمده اعتبارات صرف یک تیم می شود و بقیه شهرستان ها و جوانان از این اعتبار بهره ای نمی برند.

جعفری از هیات رئیسه مجلس خواست نسبت به خرید گندم از کشاورزان و تخصیص اعتبارات ورزشی را از دستگاههای مربوطه پاسخ بخواهد.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت وزارت جهادکشاورزی و سازمان تربیت بدنی خواست پیگیر تذکرات مطرح شده باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet