هدر موبایل
1389/05/27 14:25:00
سرویس اقتصادی
فولادگر:

صنعت نباید اولین قربانی کمبود برق باشد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قطعی برق شهرک‌ صنعتی شمس آباد در زمان کمبود برق،گفت: صنعتگر و تولید کننده نیز جزء مردم هستند و اگر کمبودی در برق هست، باید این کمبود عادلانه توزیع شود نه اینکه تنها دامن صنعت را بگیرد.

"حمیدرضا فولادگر"  نماینده اصفهان و عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از توزیع ناعادلانه کمبود برق، گفت: به نظر من اگر برق کم داریم باید این کمبود را به نحو عادلانه‌ای توزیع کنیم؛ چراکه حیات واحدهای تولیدی و صنعتی با این خاموشی‌ها آسیب می‌بیند و این به صلاح اقتصاد کشور نیست.

نماینده مردم اصفهان با بیان این مطلب که صنعتگر و تولید کننده هم جزئی از مردم این کشور هستند، افزود: درست است که نمی‌خواهیم مردم از قطعی برق نارضایتی داشته باشند ولی بالاخره باید توجه داشت که واحدهای تولیدی و صنعتگران نیز بخشی از این کشور هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان این مطلب که  به نظر می‌رسد سیاست توزیع برق در راستای حمایت از صنعت و تولید نیست، افزود: شهرک صنعتی شمس آباد تهران تنها نمونه‌ای نیست که از قطعی برق آسیب دیده و نیمه تعطیل شده است، برای مثال همین چند ماه پیش یکی از کارخانه‌های بزرگ تولیدی کشور ما بخاطر کمبود برق دچار مشکل شده بود و بخش عظیمی از آن کار نمی‌کرد.

فولادگر همچنین افزود: اگر کمبود برقی وجود دارد دولت باید صادقانه آن را با مردم مطرح کند و بگوید ما مجبوریم چهار ساعت در شب خاموشی داشته باشیم و در کنار آن، این موضوع را هم مطرح کند که این چهار ساعت خاموشی موجب می‌شود چراغ صنعت و تولید در کشور خاموش نشود، اگر دولت این صداقت را داشته باشد مطمئنا مردم نیز همراهی خواهند کرد تا مشکلات صنعت حل شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا نیاز به تدوین قوانین جدید در مجلس برای حمایت از تامین انرژی شهرک‌های صنعتی وجود دارد یا نه، گفت: اگر مجلس در خیلی موارد ریز بخواهد وارد شود از آن طرف متهم می‌شود که چرا در اجرا وارد می شود، این موضوعات در حیطه دولت است و خود دولت باید در این حیطه ها وارد شود اما اگر لازم باشد مجلس نیز حتما ورود خواهد کرد.

شهرک صنعتی شمس آباد تهران که قرار بود با2090 واحد صنعتی بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه بدل شود، این روزها به خاطر قطعی برق و کمبود آب در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد و در حال حاضر تنها 850 واحد این شهرک، فعال هستند و بقیه واحدهای تولیدی عطای ماندن در این شهرک را به لقایش بخشیده‌اند.

 موضوع قطعی برق در شهرک صنعتی شمس آباد داستان تازه ای نیست؛ چرا که در سالهای گذشته نیز این اتفاق برای شهرک صنعتی شمس آباد و برخی دیگر از شهرک‌های صنعتی وجود داشت، اما در سال‌های گذشته قطعی برق بصورت مقطعی و زمانبندی شده اجرا می شد، در حالیکه امسال این قطعی‌ها نامشخص و فاقد زمانبندی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet