خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/27 14:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی:

نیروگاه بوشهر محصول مقاومت و مطالبه جدی ملت و دولت ایران است

**یک عضو کمیسیون انرژی مجلس، نیروگاه اتمی بوشهر را محصول مقاومت و مطالبه جدی ملت و دولت ایران دانست و گفت: راه‌اندازی این نیروگاه بزرگترین نشانه ناکارآمدی تحریم‌های ایجادشده علیه ایران به سرکردگی آمریکاست.

سید علی ادیانی راد در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: از اینکه این نیروگاه تا پایان شهریور در مدار قرار می گیرد و رسما افتتاح می شود خرسندیم اما به جهت گذشت چیزی حدود 30 سال به لحاظ اتلاف وقت راضی نیستیم.

وی افزود: ما علاقمند بودیم که زودتر از این شاهد راه اندازی نیروگاه بوشهر باشیم اما در شرایط فعلی این اتفاق را یک اقدام مبارک می دانیم که مفاهیم، معانی و پیام های متعددی دارد.

نماینده قائم‌شهر در مجلس ادامه داد: نیروگاه بوشهر محصول مقاومت و مطالبه جدی ملت و دولت ایران است و لذا تحریمی که نظام سلطه علیه ملت به راه انداخته عملا به شکست منجر شده است.

ادیانی همچنین گفت: نیروگاه بوشهر گام اول و محکم برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای و اورانیوم غنی شده برای مصارف صلح آمیز در کشور است.

وی در ادامه تصریح کرد: ایران این انرژی، توانایی و فن آوری را دارد که به کمک سایر کشورهایی که علاقمند به داشتن انرژی پاک هسته ای هستند ، در این زمینه همکاری کند.

این عضو کمیسیون انرژی در پایان غنی سازی اورانیوم را بی ارتباط به راه‌اندازی نیروگاه بوشهر دانست و گفت: ساخت نیروگاه بوشهر دارای سابقه 30 ساله است، به این ترتیب که زمانی‌که کلنگ نیروگاه بوشهر به زمین خورده است بحث دستیابی به انرژی هسته ای و غنی سازی در بین ما وجود نداشت و لذا راه اندازی نیروگاه بوشهر مانند احداث یک نیروگاه برق یک امر طبیعی و عادی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet