شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/27 14:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادیانی‌راد:

در حال حاضر وزیر نفت هم حقوق بگیر شرکت نفت است

**یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر خود وزیر نفت هم کارمند شرکت نفت تلقی می‌شود یعنی حقوق‌بگیر شرکت نفت است و در واقع محور شرکت ملی نفت و نه وزارت نفت است.

سید علی ادیانی راد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه دولت در قالب بودجه 89 تا پایان تیر ماه لایحه مربوط به قواعد و اساسنامه نفت و گاز را تقدیم نکرده است، اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس اساسنامه شرکت نفت را در قالب یک طرح تقدیم صحن علنی مجلس خواهد کرد.

وی افزود: در خصوص اینکه چرا اساسنامه تا کنون تقدیم مجلس نشده است باید مسئولان دولتی پاسخگو باشند و علت اهمال و عدم ارائه اساسنامه را خودشان باید بگویند.

ادیانی‌راد ادامه داد: آنچه را که وزارت نفت تقدیم هیئت دولت کرد، در رابطه با اساسنامه‌های شرکت ملی نفت و گاز است و آن اساسنامه‌ها را وزارت نفت در اختیار مجلس قرار داد و بعد از آن نظرات کارشناسی آنها و همچنین مفاهیمی که در این اساسنامه آمده است، برای تدوین طرح سه قلوی نفتی استفاده خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اساسنامه قبلی در قالب ضوابط سنتی شرکت نفت و گاز نوشته شده بود، در صورتی که ما در اساسنامه جدید در قالب سه طرح که بنده نام آن را طرح سه قلوی نفتی گذاشته‌ام کار خود را دنبال کرده‌ایم.

ادیانی‌راد اظهار داشت: در حال حاضر خود وزیر نفت هم کارمند شرکت نفت تلقی می‌شود یعنی حقوق‌بگیر شرکت نفت است و در واقع محور شرکت ملی نفت است نه وزارت نفت.

وی ادامه داد: آن چیزی که ما در اساسنامه جدید آن را دنبال می‌کنیم این است که ما به وزارت نفت هویت مستقل داده‌ایم و همه شرکت‌های معتبر آن ذیل وزارتخانه معنی پیدا خواهند کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های ممتاز بودجه 89 در حوزه نفت این است که برای اولین بار رابطه مالی دولت و نفت شفاف شده است که این مسئله با همکاری خوب وزارت نفت و معاونت محترم نظارت و راهبردی ریاست جمهور اتفاق افتاد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet