ایام محرم 1398
1389/05/27 14:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان ورزش:

درمورد تخلفات ‌تربیت‌بدنی تا حدودی بزرگنمایی شده است

**نایب رییس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تربیت‌بدنی تصریح کرد: در برخی مصاحبه‌هایی که درباره تخلفات سازمان تربیت‌بدنی صورت گرفته، تا حدودی بزرگنمایی شده است.

بهروز جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که زمان قانونی تحقیق و تفحص از سازمان تریبت بدنی تمام شده و3 ماه دیگر تقاضای وقت اضافی کرده بودیم که آن هم تمام شد، افزود: در حال حاضر درخواست وقت جدید کرده‌اند که ظاهرا هیات‌رییسه تاکنون با آن موافقت نکرده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در رابطه با این تحقیق و تفحص اگر حجت‌الاسلام یحیی‌راده به عنوان رییس این کمیته مصاحبه‌ای انجام می‌دهد تنها نظرات شخصی خود را بیان می‌کند، زیرا هنوز اعضای کمیته تحقیق و تفحص در ارتباط با تخلفات به یک جمع‌بندی واحدی نرسیده‌اند و باید آقایان بیایند و توضیحاتی به اعضای کمیته ارایه دهند، و شخص علی‌آبادی نیز در برخی موارد دفاع کند و در نهایت کمیته تحقیق و تفحص به یک جمع‌بندی برسد.

نماینده مردم سمیرم در خانه ملت گفت: یک سری مصاحبه‌هایی در بحث تخلفات تربیت‌بدنی صورت گرفته که تا حدودی بزرگنمایی شده است. بسیاری از مباحث در مورد فدراسیون‌ها مطرح شده، در حالی که امورات فدراسیون‌ها صرفا به طور مستقیم، تابع سازمان تربیت‌بدنی نیست.

وی در این رابطه توضیح داد: مثلا انتخابات فدراسیون‌ها، در چارچوب کار فدراسیون است و به نوعی بخش خصوصی ورزش محسوب می‌شود، اما به عنوان برخی تخلفات تربیت‌بدنی در بعضی مصاحبه‌ها اعلام می‌شود. هم‌چنین سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها در بانک تات تخلف عنوان شده درحالی که کارشناسان کمیته تحقیق و تفحص آنها را به عنوان تخلف محسوب نمی‌کنند.

نایب رییس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی، گفت: بعضا به گونه‌ای مصاحبه می‌شود و یا مسائل به گونه‌ای مطرح می‌شود که گویا در دوره‌ی چهار ساله‌ی ریاست علی‌آبادی هیچ اقدامی ورزشی صورت نگرفته است و هیچ مقام ورزشی کسب نشده است. این در حالی است که در بخش‌های مختلف بخصوص در بخش عمران، در دوره‌ی علی‌آبادی پیشرفت‌های مهم و زیادی داشته‌ایم.

وی افزود: حتی برخی افراد مانند آقای کواکبیان، که تقاضای تحقیق و تفحص کرده‌اند شاید به این شدت بعضی مسائل را تخلف نمی‌دانند، ولی بعضا مشاهده می‌شود به گونه‌ای بزرگنمایی و سیاه‌نمایی می‌شود که در دوره‌ی علی‌آبادی هیچ کاری صورت نگرفته، در حالی که حداقل در هر شهری یک یا دو سالن ورزشی ساخته شده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: نباید مدیران دستگاه‌ها را به خاطر اشتباهاتی که انجام می‌دهند یا سوءمدیریت‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد، این‌گونه زیر سوال ببرند.

وی ادامه داد: مساله‌ی دیگر این است که صحبت‌هایی از سوی برخی از اعضای کمیته‌ی تحقیق و تفحص صورت گرفته که مثلا اعضای این کمیته برای بررسی مسائل تحت فشار هستند. در حالی که اعضای کمیته تحت هیچ‌گونه فشاری قرار نداشته و کارشناسان آن بسیار آزادانه و راحت همه‌ی موارد را بررسی کرده و می‌کنند.

جعفری با بیان این‌که تصور نمی‌شود مطالب خیلی مهمی در بحث تخلفات سازمان تربیت بدنی برای ارائه به صحن علنی وجود داشته باشد، گفت: بنابراین لازم است دوستان ما تا قبل از اثبات هرگونه تخلفی، از مصاحبه‌ی احساسی که ممکن است به دستگاه دولت و مجموعه‌ی بدنه‌ی تربیت بدنی خدشه وارد کند، بپرهیزند. ضمن آن‌که در آستانه‌ی بازی‌های گوانگجو به آرامش روحی و روانی برای ورزشکاران‌مان نیاز داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet