شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/27 14:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

دریافت سوخت 20 درصد به معنای تعطیلی غنی‌سازی توسط ایران نیست

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام رییس جمهور در مورد صدور دستور تداوم غنی سازی ۲۰ درصد را قانونی و مثبت ارزیابی کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر تداوم غنی سازی 20 درصد و ممنوعیت ارایه پاسخ‌ها به پرسش‌های فراتر از ان. پی.تی اظهار داشت: اصولا ما در بحث غنی سازی در چارچوب آژانس فعالیت می‌کنیم و آژانس نیز دارای مقررات و قوانینی است و هر کس به آن پیوست ناگزیر از التزام به قوانین آن است.

ابراهیمی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران نیز عضو آژانس است و به قوانین آن پایبند می‌باشد، با تاکید بر این که در چارچوب آژانس و ان.پی.تی با هر کسی وارد مذاکره می‌شویم، اضافه کرد: منطقی‌ترین کاری که انجام می‌شود این مساله است و ما از دیگران می‌خواهیم تا در این چارچوب حرکت کنند، اقدامات جمهوری اسلامی ایران علنی است و بحث تامین سوخت 20 درصد نیز با در جریان قرار گرفتن آژانس مطرح شد و ما کماکان در آن چارچوب حرکت می‌کنیم.

این نماینده مجلس بیانیه تهران را نیز در همین چارچوب ارزیابی کرد و با اشاره به این که دریافت سوخت 20 درصد به معنای تعطیلی غنی سازی توسط خودمان نیست، گفت: نه در بیانیه تهران و نه در مقررات آژانس این مقوله دیده نشده است و ما برای این که آنها مجددا بازی درنیاورند به این کار ادامه می‌دهیم و معتقدیم که پیروزی در استقامت است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم چنین بحث عدم ارایه پاسخ به پرسش‌های فراتر از ان.پی.تی را چارچوبی خوب و منطقی دانست و گفت: ایجاد محدودیت امر مفیدی است، چرا که اگر محدودیتی برای این مساله قائل نشویم نمی‌توان مذاکره کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet