خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/27 12:51:00
سرویس صحن
نماینده مبارکه خواستار شد:

تعیین وضعیت استخدامی حق‌التدریسان بر اساس قانون مجلس

**نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی تشکیل کارگروه‌های ایجاد اشتغال در استان‌ها را اقدام مناسبی در جهت ایجاد شغل در کشور دانست و گفت: با این وجود باید کارگروه‌های حفظ اشتغال نیز در کنار کارگروه‌های ایجاد اشتغال تشکیل شوند تا وضعیت شغلی افراد ثبات داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی محمد موسوی مبارکه" در جلسه علنی روز چهارشنبه 27 مرداد ماه در یک اخطار قانون اساسی با اشاره به اصل 28 این قانون اظهار داشت: دولت در حال حاضر در صدد است که یک میلیون و 100 هزار شغل جدید در کشور ایجاد کند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروههای اشتغال در رابطه با این مساله تصریح کرد: تشکیل این کارگروهها در سطح شهرستان ها و استان ها کار شایسته ای است که امیدواریم با تلاش و جدیت بتوانند زمینه های اشتغال را برای بیکاران فراهم کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی افزود: اما آن چیزی که مورد غفلت قرار گرفته تشکیل کارگروه حفظ اشتغال است تا از این طریق وضعیت شغلی افراد ثبات داشته باشد.

وی گفت: در اجرای سیاستهای کلی اصل 44 و واگذاری شرکتهای دولتی به بخش خصوصی، با تعدیل نیرو مواجه هستیم و در خیلی از جاها بسیاری از کارمندان و کارگران اخراج شده اند.

موسوی مبارکه عنوان کرد: وقتی بعد از 14 سال کارگری اخراج می شود مطمئنا در جایی به کار گرفته نمی شود. در حال حاضر بسیاری از کارمندان و کارگران شرکت مخابرات و دانشگاه آزاد مبارکه اخراج و در تامین امرار معاش خود با مشکل روبه رو شده اند.

این نماینده مجلس شورای اسلاامی در ادامه به وضعیت معلمان حق التدریسی اشاره کرد و اظهار داشت: مجلس مجوز به کارگیری 60 هزار نفر حق التدریسی و نهضتی ها را به دولت داده است اما متاسفانه شرایط جدیدی را اعلام کرده اند و مشکلاتی را برای این افراد به وجود آورده اند.

وی افزود: با وجود اینکه افراد بیکار هستند و وضعیت استخدامی شان مشخص نیست، آموزش و پرورش اقدام به برگزاری امتحان و گرفتن نیروهای دیگری کرده است.

نماینده مبارکه از وزیر آموزش و پرورش خواست به این مساله توجه جدی کند.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر موسوی با وارد دانستن تذکر وی گفت: دستگاههای مختلف نسبت به وضعیت شاغلین که در حال حاضر مشغول به کار هستند توجه بیشتری داشته باشند که متزلزل نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet