هدر موبایل
1389/05/27 16:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طاهرخانی:

تهدیدات آمریکایی‌ها عملی نیست

**یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: تهدیدات دشمن بیشتر به یک جنگ روانی شبیه است که عملیاتی نیستند.

امیر طاهرخانی نماینده اصلاح‌طلب مردم تاکستان در مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و تهدیدات صورت گرفته از سوی بیگانگان در خصوص این نیروگاه، اظهار داشت: استارت نیروگاه بوشهر قبل از انقلاب خورده بود و فراز و نشیب‌های زیادی را در راه‌اندازی آن شاهد بودیم که این مسئله همواره متاثر از عوامل مختلفی بوده است و بعضا برخی قدرت‌ها در این مسئله مداخله می‌کردند تا نیروگاه راه‌اندازی نشود.

وی افزود: از سوی دیگر، برای راه‌اندازی نیروگاه بوشهر هزینه زیادی به کشور تحمیل شد و در نهایت قرار شد که بحث این نیروگاه سال گذشته نهایی شود و طبق صحبتی که با آقای صالحی داشتیم، قرار بود این مسئله مهر ماه سال گذشته نهایی شود.

طاهرخانی ادامه داد: مشکلاتی که نیروگاه بوشهر برای راه‌اندازی با آن مواجه بود، در حال حاضر مرتفع شده و طی هفته‌های آینده، این نیروگاه به بهره‌برداری خواهد رسید که این موضوع جای خوشحالی و سربلندی دارد.

این نماینده مجلس راه‌اندازی نیروگاه بوشهر را گامی موثر برای رفع مشکلات نیروگاهی کشور دانست و گفت: راه‌اندازی نیروگاه بوشهر حرکت بسیار مهمی است که باید از تمام دست‌اندرکاران راه‌اندازی آن تشکر کرد.

وی با اشاره به تهدیدات صورت گرفته در خصوص نیروگاه بوشهر، اظهار داشت: این تهدید هم مانند سایر تهدیدات دشمن است و در واقع این تهدیدات بیشتر به یک جنگ روانی شبیه است که قابلیت عملیاتی شدن ندارند.

طاهرخانی ادامه داد: طبیعی است که حمله به یک نیروگاه اتمی به این سادگی نیست؛ لذا باید گفت که دشمن سعی دارد با اقدامات خود یک نوع اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کند.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به حمله آمریکا به عراق و افغانستان گفت: آمریکایی‌ها به یک معضل گرفتار هستند و مشکلاتی که امروز در عراق و افغانستان برای آنها ایجاد شده، آنها را از اینکه با یک مشکل جدید روبه رو شوند، منصرف می‌کند.

طاهرخانی در پایان تاکید کرد: قطعا نتیجه حمله به ایران برای آمریکایی‌ها بدتر از حمله به عراق و افغانستان خواهد بود و تهدیدات آنها هم تنها به این دلیل است که مانع راه‌اندازی نیروگاه شوند و اقدامات بعدی ما را تحت تاثیر قرار دهند که قطعا موفق نخواهند بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet