ایام محرم 1398
1389/05/27 16:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

افتتاح نیروگاه بوشهر پایان تعهد روسها نیست

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که راه اندازی نیروگاه بوشهر پایان همکاری روسها در این نیروگاه نخواهد بود.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر، با اشاره به اهمیت راه اندازی نیروگاه بوشهر در توسعه همکاری های ایران و روسیه گفت: افتتاح نیروگاه بوشهر علاوه بر تاثیر بر روابط ایران و روسیه بر قطعنامه ها و تهدید ها و تحریم ها علیه ایران نیز تاثیر مثبت دارد.

وی خاطرنشان کرد: البته راه اندازی نیروگاه بوشهر را می توان تجدید همکاری روس ها با ایران توصیف کرد و این اقدام می تواند تداومی بر همکاری های دوجانبه باشد.

نماینده بجنورد ادامه داد: در عین حال دشمنان و مخالفان و سلطه گران نسبت به افتتاح نیروگاه بوشهر حساسیت خود را نشان داده و می دهند اما این تحرکات و حساسیت ها نتیجه ای برای آنان نخواهد داشت.

ابراهیمی گفت:با راه اندازی نیروگاه بوشهر ایران صاحب نخستین نیروگاه اتمی خود می شود و این موضوع قطعا بر نقش و جایگاه ایران تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح نیروگاه بوشهر به معنای پایان کار و قرار داد روس ها نخواهد بود گفت: با راه اندازی نیروگاه بوشهر تنها 50 درصد قرارداد همکاری بین دو کشور انجام شده و 50 درصد دیگر قرار داد مربوط به زمان فعالیت نیروگاه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان عنوان کرد: از نظر ما نیروگاه اتمی بوشهر همچنان کار دارد و اینگونه نیست که گمان شود با افتتاح آن موضوع تمام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet