ایام محرم 1398
1389/05/27 13:12:00
سرویس صحن
نماینده مردم شهرکرد:

از نظر امام (ره) انتقاد، یک هدیه الهی بود

**نماینده مردم شهرکرد با اشاره به اینکه از نظر مرحوم امام نه تنها انتقاد ایرادی ندارد، افزود: امام راحل می‌فرمودند انتقاد بلکه تخطئه یک هدیه الهی است.

نماینده مردم شهرکرد با تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: حدود دو سال و اندی از عمر مجلس می گذرد و این سومین فرصت است که می توانم حرف بزنم گرچه در نوبت اول سوال کردم پاسخ شنیدم و در نوبت دوم نصیحت کردم و چه ها شنیدم حال نمی دانم چه کنم!

وی با اشاره به اینکه از نظر مرحوم امام نه تنها انتقاد ایرادی ندارد، افزود: امام راحل می فرمودند انتقاد بلکه تخطئه یک هدیه الهی است.

ترابی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: مسئولان می آیند و می روند و مردم با این امید که شاید آینده بهتر از گذشته باشد باز هم منتظر آینده می مانند غیر از این چه کاری از مردم ساخته است.

وی با طرح این سوال که مگر مردم استان چهار محال و بختیاری چه می خواهند؟ ادامه داد: مردم سهم اضافه ای نمی خواهند انتظار دارند درآمد سرانه- رفاه نسبی- نرخ بیکاری و سایر شاخص ها در استان برابر میانگین کشوری باشد. آیا انتظار بالاتر از میانگین است پدر و مادرها با اشتغال و ازدواج فرزندشان چه کنند؟

نماینده مردم شهرکرد افزود: آیا درخواست مردم حاشیه زاینده رود برای عدم واردات هلو از ترکیه و مراجعین به ادارات و بانکها در کاهش کاغذبازی و رعایت قانوت در استخدام ها و حقوق معلولان و گلایه از گرانی اجناس و هزینه زندگی درخواست زیادی است. آنها صرفنظر از تبعیض های آشکاری که می بینند ولی صدایشان به جایی نمی رسد!

وی افزود: آیا کسی باور می کند در کشوری که حتی برای مناطق کویری مشکل آب آشامیدنی حل شده در استان پرآب چهار محال و بختیاری با تانکر برای روستائیان آب ببرند. آیا در حالی که از اکثر استان های کشور راه آهن عبور می کند درخواست مردم برای عبور راه آهن از مرکز استان غیر منطقی است؟ اگر مردم می پرسند چرا جاده خوزستان که قسمتی از جاده ابریشم است مسدود شده و آن را احیا کنید انتظار زیادی است؟

ترابی گفت: درحالیکه در کشور شهرستان های زیادی با 30 یا 40 هزار نفر تشکیل شده آیا درخواست مردم سامان و بن ولارو فرخشهر برای تبدیل شدن به شهرستان و بخش انتظار بالایی است؟ آیا انتظار مردم برای اجرایی شدن طرح ها و پروژه های مهم باقیمانده از سه نفر استانی هیات دولت بیجاست.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این پرسش که مگر اخلاق و عقلانیت مرکب مدیران نیست؟ گفت: برخی تازه به دوران رسیده‌‌ها با ماشین آخرین سیستم در جاده سنگلاخ به مردم می‌تازند و برخی سوار بر الاغ در اتوبان عمر می‌گذرانند و سد دیگران می‌شوند.

وی در بخش دیگری از نطق خود با طرح این پرسش که به چه جرمی دفترش در شهرکرد به آتش کشیده شده است، افزود: جرمم این است من خودم هستم، با همان نام و همان امضا و همان شماره تلفن در خط امام و انقلاب. مثل همیشه ساکت و آرام هرچند هنوز مسئولان پاسخی نداده اند؛ گرچه وقتی امثال آقای خاتمی در محافل و تریبون ها بدون جرم محاکمه می شوند تکلیف دیگران روشن است.

نماینده مردم شهرکرد در خاتمه با طرح این پرسش که جهان سوم کجاست، خاطرنشان کرد: جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه‌اش خراب می‌شود و هر که بخواهد خانه‌اش را آباد کند، باید در تخریب مملکتش کوشش کند. در جهان سوم دویدن سهم کسانی است که نمی‌رسند و رسیدن حق کسانی است که نمی‌دوند.

گفتم: زمانه عجیبی است در این زمانه که هیچکس خودش نیست و غبار فتنه و تملق و چاپلوسی جلو روشن شدن حقایق را گرفته چه باید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet