ایام محرم 1398
1389/05/27 18:21:00
سرویس سیاسی
عضو ائتلاف کردستان عراق:

جلسه بعدی پارلمان عراق بعد از تعطیلات عید فطر برگزار می‌شود

**عضو ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد، جلسه بعدی پارلمان احتمالا بعد از تعطیلات عید فطر است و این جلسه تنها برای تعیین هیات رئیسه پارلمان و روسای سه‌گانه خواهد بود.

به گزارش خانه ملت به نقل از  پایگاه خبری اصوات العراق، "عارف طیفور" عضو ائتلاف کردستان عراق  اعلام کرد، جلسات پارلمان تا زمان توافق احزاب در مورد تقسیم قدرت در دولت جدید برگزار نمی شود.

بر اساس این گزارش طیفور با اعلام عدم توافق احزاب در مورد سمت های مهم دولت، تاریخ برگزاری جلسه بعدی پارلمان را بعد از تعطیلات عید فطر پیش بینی کرد.

وی افزود: رئیس موقت پارلمان تنها به یک دلیل می تواند نمایندگان را به جلسه دعوت کند و آن تنها برای تعیین هیئت رئیسه پارلمان است که قبل از آن لازم است نمایندگان در مورد تقسیم قدرت توافق کرده باشند.

اولین جلسه پارلمان عراق بعد از سه ماه از برگزاری انتخابات در 24 خرداد گذشته برگزار شد که تنها شامل سوگند یاد کردن برخی از نمایندگان بود.

اختلاف احزاب در مورد در اختیار گرفتن سمت های مهم دولت به ویژه نخست وزیری که "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیه و "نوری مالکی" رئیس فهرست دولت قانون این سمت را از آن خود می دانند تشکیل دولت جدید را تا کنون به تاخیر انداخته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet