خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/27 18:23:00
سرویس سیاسی
آرین منش:

سیاست آمریکا در قبال ایران ادامه خط کودتای 28 مرداد است

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های آمریکایی‌ها درقبال ایران را ادامه همان خط کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ عنوان کرد.

"جواد آرین‌منش" نماینده مشهد و کلات در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد توسط آمریکایی ها در ایران و ابراز تمایل این کشور برای مذاکره با تهران، گفت: مذاکره زمانی مفید است که طرفین مذاکره بخواهند به صورتی عادلانه و منصفانه جهت احقاق حق، تلاشی را انجام دهند.

وی افزود: زمانی که در یک طرف مذاکره استکبار جهانی قرار دارد و در طرف دیگر مذاکره، جمهوری اسلامی خواستار حاکمیت حق و عدالت در جهت احقاق حق خودش است، امکان مذاکره هرگز وجود ندارد و در این شرایط انجام مذاکره عملا بی معناست.

آرین منش با اظهار اینکه من معتقدم هرگز به اظهارات آمریکایی ها در رابطه با خواست آنها برای مذاکره نباید اعتنا کرد، خاطرنشان کرد: عملکرد آنها در طول 30 سال گذشته بیانگر عدم صداقت در اینگونه مذاکرات بوده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به صدور قطعنامه های متعدد که با فشارهای آمریکایی ها صورت گرفته، اظهارکرد: اتخاذ سیاست فشار از بالا و چانه زنی از پایین موضوع جدیدی نیست؛ بنابراین چون ماهیت آمریکایی‌ها برای ما کاملا روشن است سخن گفتن از هر گونه مذاکره به نظر من بی معناست.

آرین‌منش به سابقه تاریخی مقامات کاخ سفید با ایران در گذشته اشاره کرد و گفت: سابقه تاریخی آمریکایی‌ها با کشور ما در کودتای 28 مرداد و تداوم همان خط  بعد از پیروزی انقلاب و اقداماتی نظیر کودتای نوژه، تحمیل جنگ 8 ساله و تحریم های اقتصادی نشان دهنده این است که ماهیت استکباری آمریکا همان ماهیت گذشته است و تغییر در خط و مشی آنها صورت نگرفته و با تغییر شعارها عملا اتفاق خاصی رخ نداده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet