هدر موبایل
1387/02/09 13:40:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: امنیت اولین وظیفه هر حکومت است

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در جمع فرماندهان و مدیران ناجا ضمن اشاره به اهمیت ناجا در برقراری امنیت کشور گفت: برقراری امنیت از اولین وظایفی است که از هر حکومت انتظار می رود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی سال گذشته را سال حضور موفقیت آمیز نیروی انتظامی خواند و گفت: من به عنوان یک نماینده از سوی مجلس از شما و همکارانتان سپاسگزاری می کنم و این سپاسگزاری مجلس می تواند سپاسگزاری ملت از فرزندان خود در نیروی انتظامی باشد.

حدادعادل ضمن بیان اینکه امنیت قدیمی ترین و اصلی ترین وظیفه هر حکومت است، تصریح کرد: امینت وظیفه ای است که هرگز از حکومت ها جدا نبوده و نمی شود تصور کرد حکومتی بوجود آمده باشد و تامین امنیت شهروندان را وظیفه خود ندانسته باشد، به همین دلیل تامین امنیت بالاترین خواسته مردم است.

وی افزود: تامین امنیت بستر هر نوع حرکت و پیشرفتی است و برای زندگی اجتماعی همچون هوا برای زندگی فردی است.

رئیس مجلس عوامل تهدید کننده امنیت را دو دسته خارجی و داخلی خواند و گفت: تهدید خارجی که تمامیت ارضی را در معرض خطر قرار می دهد ارتش پاسخگو است و دائمی و همیشگی نمی باشد، حال آنکه وظیفه نیروی انتظامی یک وظیفه دائمی است چرا که همیشه افرادی هستند که بنابه دلایل مختلف از حد خود پا فراتر می گذارند.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی پشتوانه امنیت مردم است و اگر یک لحظه مردم احساس کنند چنین پشتوانه ای وجود ندارد شیرازه فکر مردم به هم خواهد ریخت.

رئیس مجلس در ادامه افزود: با انقلاب اسلامی در کشور یک حکومت دینی بوجود آمده است و ما باید اولین وظیفه حکومت یعنی تامین امنیت را در کشور اجرا نماییم.

وی جایگاه نیروی انتظامی را در مجموع نظام یک جایگاه اصلی خواند و گفت: هر سه قوه باید نیروی انتظامی را تقویت کنند چرا که هر چه نیروی انتظامی قوی تر باشد جمهوری اسلامی موفق تر خواهد بود.

وی ضمن بیان اینکه مردم به شما به چشم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نگاه می کنند و نیروهای مسلح باید در درجه اول اسلامی و معنوی باشند، گفت: روحیه ایمان و تقوا باید فضای کار شما را پر کرده باشد که رابطه خوب نیرو با روحانیت زمینه را برای این مقصود فراهم کرده است و مسلما روحانیت با رفتار خود تقوا و دیانت را در میان شما تبلیغ می کند و بذر ایمان را در دل های شما می کارد.

رئیس مجلس تاکید کرد: باید تفکر علمی، اجتماعی مبنای کار شما باشد و پلیس و نیروی انتظامی باید اقتدار داشته باشند، چرا که یکی از نمادهای اقتدار هستند.

وی از فرماندهان ناجا خواست تا نمایانگر قدرت مبنی بر قانون باشند به گونه ای که اشرار احساس ناامنی و ملت احساس امنیت کنند.

وی همچنین رفتار فردی پرسنل نیروی انتظامی را یکی از عوامل تقویت اقتدار نیرو خواند و گفت: شما باید در عین حال که مجری قانون هستید در مقابل توده مردم مهربان باشید .

حدادعادل ضمن تشکر از نیروی انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش و تایید آن گفت: معنا ندارد در حکومتی اسلامی فردی با قداره کشی امنیت مردم را در خطر بیاندازد و هیچ دلیلی برای مماشات با این افراد وجود ندارد، در عین حال باید توجه داشت که اینگونه اقدامات مقطعی نباشد.

وی همچنین ضمن موفق ارزیابی کردن عملکرد پلیس در مسایل اخلاقی و مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: باید مراقب باشید اشتباه یک همکار، نیرو را زیر سوال نبرد و نیروی انتظامی باید علی گونه و تنها به قانون عمل کند.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود در خصوص افزایش اختیارات نیروی انتظامی در حل و فصل و بحث دعاوی گفت: پیشنهاد می کنم فرماندهان نیرو با قوه قضاییه به گفتگو بنشینند و نظرات خود را به مجلس ارائه کنند.

گفتنی است در ابتدای این مراسم تابلو یادبودی توسط فرمانده انتظامی سردار سرتیپ احمدی مقدم به رئیس مجلس اهدا گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet