خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/27 18:41:00
سرویس سیاسی
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

ناآگاهی، عامل آمارسازی در مورد مجلس است

**سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت:کسانی که آمار و ارقام میلیاردی از ضرر ناشی از تاخیر حضور نمایندگان در جلسات علنی مجلس اعلام می‌کنند، هیچ آشنایی با وظایف نمایندگان، نحوه برگزاری جلسات علنی و غیر علنی و دیگر امور مرتبط با وظایف نمایندگی ندارند.

"محسن کوهکن" نماینده لنجان در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر اینکه ایراد و اشکال اساسی برآمار و ارقام سازی میلیاردی از ضرر ناشی از تاخیر حضور نمایندگان در جلسات علنی مجلس وارد است، گفت: امیدوارم این اقدامات با اهداف و نیات خاصی صورت نگیرد.

وی افزود: وقتی صحبت از هزینه یک دقیقه مجلس می شود، این هزینه به مجموعه هزینه های مجلس از جمله پخش جلسات مجلس در رادیو، هزینه های ساختمان و ادارات مجلس و... مرتبط است و از ابتدای جلسه مجلس شروع می شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر همه وظایف نمایندگی به جلسه علنی مجلس خلاصه می شد و قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس ساعات جلسه علنی مجلس را مشخص و وظیفه نمایندگان را محدود به همان ساعات می کردند، در آن صورت تاخیر نمایندگان می توانست مبنای این خبرها باشد؛ اما وقتی یک نماینده در مجلس چندین کار دارد، یعنی باید در جلسات علنی حاضر باشد، در کمیسیونها، کمیته ها و کارگروها و ماموریت ها حاضر شود و در کنار این مسائل به امور مردم هم رسیدگی کند، نمی توان به این آمار و ارقام در خصوص تاخیر نمایندگان توجه داشت.

کوهکن گفت: حد معینی برای جلسات علنی مجلس وجود ندارد و در برخی مواقع ما شاهد هستیم که مجلس سه شیف کاری دارد که میزان و ساعت جلسات علنی را هیئت رئیسه با تفاهم نمایندگان تعین می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet