ایام محرم 1398
1389/05/27 19:36:00
سرویس سیاسی

پارلمان نپال رای گیری برای انتخاب نخست وزیر را به تعویق انداخت

**پارلمان نپال بار دیگر رای‌گیری برای انتخاب نخست وزیر آینده این کشور را به تاخیر انداخت و این امر خلاء قدرت در این کشور را افزایش می‌دهد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارلمان نپال امروز، چهارشنبه را برای رای گیری برای انتخاب نخست وزیر جدید اعلام کرده بود، اما پس از گذشت 6 هفته فشار مائوئیست ها بر روی "مادهاوکومار" نخست وزیرسابق بار دیگر این انتخابات به تاخیر افتاد.

رهبران احزاب پارلمانی نپال به نشانه احترام به نماینده مجلس حزب متحد کمونیست که روز شنبه گذشته جان خود را به علت سوختگی شدید از دست داد ، خواستار تعویق این انتخابات شدند.

رهبران احزاب کمونیست متحد (مائوئیست ها) ، کنگره نپال وحزب متحد مارکسیست طرفدار لنین درجلسه پارلمان این کشورتوافق کردند به احترام مرگ نماینده حزب متحد کمونیست انتخابات را امروز برگزار نکنند.

بر اساس این گزارش، نخست وزیرسابق نپال برای پایان دادن به بن بست سیاسی و فشار مائوئیست ها ازسمت خود کناره گیری کرد وتصمیم را به پارلمان این کشور سپرد.

پس از استعفای نخست وزیر، رهبران احزاب حاضردرپارلمان این کشور بر سر تشکیل دولت جدید به توافق دست یافتند.

مائوئیست ها که در انتخابات سال 2008 بیشترین کرسی پارلمانی را در اختیار دارند خواستار تشکیل یک دولت ملی به ریاست خودشان هستند ، اما باید با 2 حزب بزرگ دیگرنیزدر پارلمان به توافق برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet