هدر موبایل
1389/05/27 20:11:00
سرویس سیاسی
کامران تاکید کرد؛

کودتای 28 مرداد عبرتی برای مردم ایران و منطقه

**نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ را درس عبرتی برای مردم ایران و منطقه دانست و اعلام کرد: امروز باید از تاریخ عبرت گرفت.

"حسن کامران دستجردی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد توسط آمریکایی ها در ایران، گفت: آمریکایی ها کلا در حرکات پنهان و آشکار خود با تغییر تاکتیک سعی دارند به منافع ملی کشورها از جمله ایران ضربه بزنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نفوذ در ارکان حکومتی، نیروهای مسلح و بین مردم را از شیوه های رایج مقامات کاخ سفید برای فراهم کردن زمینه کودتا در کشورها عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: البته اقداماتی که برخی افراد به ظاهر خیرخواه انجام می دهند، کمک می کند که حرکت آمریکایی ها تشدید شده و زمینه برای براندازی یک رژیم فراهم شود.

وی تصریح کرد:دراین شرایط جریان شناسی و دشمن شناسی مردم بسیار مهم است که غربی ها نیایند با تحلیل های دروغینی که ارائه می دهند، مردم را از ایستادگی روی افکار سالم خود باز دارند.

کامران با اظهار اینکه خوشبختانه ملت ایران تاکنون با جریان شناسی و دشمن شناسی با اقدامات و افکار شیطانی غربی ها مقابله کرده است، خاطرنشان ساخت: در قضایای اخیر هم  که در ایران اسلامی اتفاق افتاد با همین جریان شناسی و دشمنی شناسی مردم بود که توطئه ها خنثی شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان یادآورشد:  آمریکایی ها و مجموعه ناتو هنوز دنبال این هستند که در ایران و هر کشوری که مستقل و آزاده باشد، نظم فطری و معنوی آنها را بر هم زده و نظم استکباری خود را در آن کشورها حاکم کنند تا بتوانند منابع آنها را به تاراج ببرند.

نماینده اصفهان مطرح کردن مسائلی درباره دفاع از حقوق بشر، حقوق زنان و مسائل هسته ای را از جمله شعارهای عوام فریبانه غربی ها برای مقابله با ملت های آزاده مثل ایران عنوان کرد و افزود:ملت ایران اسلامی دست آنها را خوانده و این تجربه‌ای شده برای ملت های منطقه که فریب تاکتیک های آمریکا و صهیونیست ها و مجموعه ناتو را نخورند.

وی با بیان اینکه در مجموع باید از تاریخ درس عبرت گرفت،به سالروز کودتای 28 مرداد سال 32 اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: واقعا امروز کودتای 28 مرداد درس عبرتی برای مردم ایران و منطقه است که چگونه آمریکایی‌ها با یک قیافه فریبکارانه، کودتایی را علیه کشور ما ترتیب دادند.

کامران در پایان، تاکیدکرد: امروز باید خیلی مراقب باشیم تا با تجربیاتی که از تاریخ داریم، کلاه سرمان نرود و با وحدت حول محور ولایت، توطئه‌هایی که پیش روی ما است را خنثی کنیم؛ چرا که طبق سنت الهی و تاریخ حق همیشه پیروز و باطل نابود شدنی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet