هدر موبایل
1389/05/28 07:39:00
سرویس اقتصادی
نماینده آستارا:

عدم مدیریت صحیح بهره‌وری مناطق آزاد را کاهش داده است

**دلق‌پوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم مدیریت صحیح قانون تاسیس و اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی، باعث شده است تا برخی اوقات از قابلیت‌های این مناطق استفاده درستی نشود.

"فرهاد دلق پوش" نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت اظهار داشت: براساس قانون تاسیس و اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی و همچنین مناطق ویژه اقتصادی، این مناطق براساس قابلیت‌ها و شرایط ویژه هر منطقه، می‌توانند نقش بسزایی را در توسعه، اشتغال و جهش اقتصادی آن منطقه ایفا کنند.

وی ادامه داد: همین رویکردها باعث شد که تلاش بر این باشد تا مناطق آزاد در نقاط مختلف کشور به ویژه نقاط مرزی که قابلیت و پتانسیل اقتصادی بالایی دارند، تاسیس شود.

دلق‌پوش تصریح کرد: هر قانونی نیاز به اجرا و مدیریت دقیق و کامل دارد ولی عدم مدیریت صحیح این قانون باعث شده تا برخی اوقات از قابلیت مناطق آزاد استفاده درستی نشود.

نماینده آستارا خاطرنشان کرد: کشورهای مختلف دنیا و به ویژه کشورهایی که در همسایگی ما هستند، نسبت به مناطق آزادشان توجه ویژه‌ای دارند و هر روز شرایط و تسهیلات مناسب‌تری را برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در این مناطق فراهم می‌کنند تا در جهت شکوفایی و توسعه این مناطق حرکت کرده باشند.

وی در ادامه بیان داشت: این در حالی است که مناطق آزاد ما دارای مشکلات فراوانی است و برخی از شرکت‌های بیمه سرمایه‌گذاری خارجی به دلیل منع قانونی نمی‌توانند در این نقاط سرمایه‌گذاری کنند.

دلق‌پوش یادآور شد: تلاش شده که این موانع برطرف شود و با وجود اینکه برخی از مناطق به دلیل عدم مدیریت صحیح انتظارات لازم را برآورده نکرده‌اند، اما رویکرد مناطق آزاد مثبت است و قوانین نیز به سمتی حرکت می‌کنند که سرمایه‌گذاری در این مناطق با سهولت انجام گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet