هدر اصلی
1389/05/28 07:50:00
سرویس اقتصادی
نماینده‌ کازرون:

زیر ساختهای اجرایی هدفمندی یارانه‌ها باید ایجاد شود

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمند سازی یارانه ها جراحی بزرگ اقتصادی در کشور است که نیاز به زمان زیادی دارد وبرای این که این قانون بتواند به نحوه درست اجرا شود باید زمان کافی برای آن صرف شود و تقدم وتاخر آن هرچند جای بحث دارد ولی خیلی مهم نیست.

"غلامرضا دهقان ناصر آبادی" نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص هدفمند کردن یارانه ها و واکنش مجلس به تاخیرهای صورت گرفته در این خصوص گفت: هدفمند کردن یارانه ها  یک جراحی بزرگ اقتصادی است که توسط دولت به صورت لایحه ای به مجلس پیشنهاد شده وپس از تشریفات قانونی، مصوب وبه دولت ارائه شده است.

وی تاکید کرد:قطعا برای اجرایی شدن هر قانونی نیاز به سازو کارهایی دارد و باید سازوکارهای اجرایی آن قانون آماده شود.

دهقان توضیح داد: دولت قطعا در حال فراهم آوردن زمینه های اجرایی شدن قانون است و ما امیدوار هستیم بتواند این قانون را در مهلت مقرراجرایی کند.

وی با تاکید بر این که طرح قانون هدفمند کردن یارانه ها باید ظرف 5 سال اجرا شود گفت:دولت عزمش را جزم کرده است همانطور که این لایحه را تقدیم کرده این  قانون را نیز اجرا کند و آنچه که امروز ما از آن اطلاعات داریم این است که در نیمه دوم سال دولت قطعا این قانون را اجرا می کند.

وی در خصوص این که آیا تاخیر های ایجاد  شده به لحاظ حقوقی و قانونی مشکلی ایجاد نمی کند گفت:سازوکار این مسئله باید آماده شود زیرا ایراد جدی بر این کار وارد نیست ومستلزم گذر زمان  است .

وی افزود:این جراحی بزرگ نیاز به زمان دارد و برای این  است که قانون بتواند بهتر اجرا شود.امیدواریم این قانون بتواند به نحوه درست اجرا شود و تقدم وتاخر آن هرچند جای بحث دارد ولی خیلی مهم نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet