ایام محرم 1398
1389/05/28 08:21:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبرداد:

مجلس پی‌گیر کیفیت خودرو

**نماینده مردم شهریار و شهر قدس درمجلس شورای اسلامی گفت:کمیسیون صنایع مجلس به صورت جدی پیگیر گزارش دهی خودرو سازان در خصوص ارتقاء کیفیت خودرو می باشد.

"حسین گروسی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص آخرین اقدامات انجام شده خودرو سازان برای افزایش کیفیت با توجه به بالا رفتن سطح قیمت ها گفت: مقرر شده بود آیین نامه لایحه ارتقای سطح کیفی خودرو توسط وزارت صنایع و معادن ابلاغ شده و خودرو سازان را مکلف کند هر سه ماه در مورد نحوه ی ارتقای  سطح کیفت خودرو گزارش دهند چرا که اگر ما امروز می خواهیم صنعت خودرو سازی مان را درکشور و حتی در سایر کشورهای دیگر مطرح کنیم باید کیفیت را ارتقاء دهیم.

وی تصریح کرد:تا زمانی که ارتقای کیفیت صورت نگیرد و یک ایرانی حاضر نباشد خودروی ایرانی را انتخاب کرده وترجیح دهد خودروی خارجی انتخاب کند ما به این هدف دست نخواهیم یافت.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:این مسئله نشان می دهد که کیفیت و اطمینان در مردم وجود ندارد بنابراین با قانون ارتقاء کیفیت خودرو، خودرو سازان را مکلف به ارتقای سطح کیفیت کردیم.

گروسی در ادامه گفت:اینگونه نیست که پس از تصویب این قانون خودرو سازان رها شوند و باید هر سه ماه گزارش بدهند.

وی با تاکید بر این که مجلس برای اولین گزارش چه زمانی را در نظر گرفته است گفت:به زودی باید اقداماتشان  را جمع بندی کرده و آن را برای مجلس بفرستند.به هر حال باید این گزارش برای مجلس بیاید تا ببینیم چه اقداماتی در بحث های مختلف خودرو علاوه بر استانداردهای اجباری مثل ای بی اس و ایر بک که اجباری شده است انجام داده اند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در گذشته به کیفیت خودرو توجهی نشده و شاید درطول  سالیان گذشته هیچ گاه  به کیفیت خودرو توجه نکرده ایم ولی خوشبختانه با مصوبه ای که در مجلس  تصویب شده و منتظر اولین گزارش است به افزایش ارتقاء کیفیت خودرو امیدوارتریم.

وی افزود: در حال حاضردر کمیسیون  صنایع به صورت جدی پیگیرارتقای سطح کیفیت خودرو هستیم و امیدواریم هم دربحث  نیروی محرکه و هم در سطح بدنه و هم در بحث میزان سوخت   شاهد حرکتهای صعودی به سمتی که هم کیفیت ارتقا  یافته وهم هزینه های تولید به مرور کاهش پیدا کند،باشیم.

گروسی در ادامه با اشاره به اینکه قیمت خودرو در کشور نشان می دهد که هزینه های تولید خودرو در کشور ما بالا است گفت: این افزایش قیمت به دلیل بهره وری پایینی است که در این حوزه دیده می شود و ما این را در کمیسیون صنایع به صورت جدی پیگیری می کنیم و امیدواریم شاهد این باشیم  که علاوه بر کمیت ، کیفیت خودروهای تولید داخل نیزرشد پیدا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet