هدر موبایل
1389/05/28 08:33:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران:

برای توسعه ریلی کشور به دنبال بخش خصوصی قوی باشیم

**نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی گفت:اگر تکیه توسعه ریلی کشور به منابع دولت باشد مطمئناً وضعیت فعلی در بخش ریلی کشور ادامه خواهد یافت و به آن عددی که دربرنامه موردنظر است نخواهیم رسید.

"مهرداد بائوج لاهوتی" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص توسعه صنعت ریلی کشور گفت: در کل کشور ما حدودا 26 هزار کیلومتر تا پایان سند برنامه پنجم باید ریل بسازیم که از این 26 هزار کیلومتر حدود هشت هزار کیلومتر ریل را تا به حال ساخته ایم .

وی ادامه داد: باید سالی هزار کیلومتر ریل بسازیم که این مسئله در تعهد قانون برنامه هم دیده شده و امیدواریم با ورود بخش خصوصی در این بخش بتوانیم اهدافی را که در قانون داریم جامه عمل بپوشانیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: باید در پایان برنامه پنجم در یک  سال  4800 کیلومتر تا 5000 کیلومتر پیش‌بینی شده را محقق کنیم که البته معتقدیم که روند تخصیص اعتبار کند انجام می‌شود.

لاهوتی افزود:باید این مسئله را پذیرفت که منابع دولت همین قدر است و به نظر من وزارت راه باید به دنبال راههای دیگری برای حل این موضوع باشد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی درخصوص راهکارهای دیگرحل مشکلات بودجه ریلی کشور گفت: راه دیگر ورود بخش خصوصی و راه دیگر فاینانس است. بنابراین اگر تکیه توسعه ریلی کشور به منابع دولت باشد مطمئناً همین وضعیت ادامه خواهد یافت و به آن عددی که مدنظر است نخواهیم رسید.

لاهوتی ادامه داد:در دولت پیش‌بینی شده بود که سال گذشته 10هزار میلیاردهزینه کند که به علت عدم وجود منابع مالی کافی این مسئله تحقق پیدا نکرد و به نظر من وزارت راه باید به دنبال راهکارهای دیگری برود.

وی توضیح داد: باید به دنبال بخش خصوصی قدرتمند بود والا اگر بگویند به شما این پول را می‌دهند و بروید هزینه کنید هزینه کردنش کار دشواری نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet