هدر اصلی
1389/05/28 08:36:00
سرویس اقتصادی
رضا عبداللهی نماینده ماهنشان، انگوران و ایجرود:

صادرات زنجان در 3 ماهه نخست امسال‌ افزایش داشته است

**نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود در مجلس گفت: صادرات استان در سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

"رضا عبداللهی"  در گفتگو با روزنامه مردم نو اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته صادرات استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در طی این مدت صادرات استان 55 میلیون دلار برآورد شده است، بیان داشت: بیشترین صادرات استان زنجان در بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، فرش دستباف، عوامل بازرگانی و بخش تعاون انجام گرفته است.

نماینده ماهنشان  با اشاره به اینکه این میزان صادرات در سال گذشته 4 /41 میلیون دلار اعلام شده است، ابراز داشت: این موضوع حکایت از روند روبه رشد صادرات استان در بخش‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه طی همین مدت بخش معدن استان 14 میلیون دلار رشد صادرات داشته است، بیان داشت: بخش‌های صنعت با 13 میلیون دلار، کشاورزی 15 میلیون دلار، فرش دستباف 5 میلیون دلار، بازرگانی 2 میلیون و تعاون 500 هزار دلار و سایر 5/2 میلیون دلار رشد صادرات داشته‌اند.

عبداللهی با بیان اینکه بیشترین افزایش صادرات استان در بخش صنعت و معدن با 27 میلیون دلار انجام گرفته است، خاطر‌نشان کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته صادرات استان روند روبه رشدی دارد.

وی در ادامه به عوامل متعدد افزایش صادرات استان در سه ماهه نخست سال‌ جاری اشاره کرد و افزایش صادرات در بخش صنعت و معدن، رشد قیمت سرب و روی، ورود افراد جدید به بخش صادرات و کشورعراق به عنوان بازار جدید استان برای فعالیت‌های عمده در این بخش را از عوامل تأثیر‌گذار اعلام کرد.

 رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه یادآور شد: تولید فولاد در کشور از سیاست‌های مهم دولت است.

وی در دیدار با سرمایه‌گذاران فولاد مولد ماهنشان، تولید فولاد در کشور را از سیاست‌های مهم دولت عنوان کرد و اظهار داشت: تولید فولاد همواره پایداری، ضمانت و بازگشت زودهنگام سرمایه را به دنبال داشته و توسعه کشور منوط به تولید این محصول استراتژیک است.

وی از غیرت مردم و سرمایه‌گذاران برای ارتقای استان و مناطق محروم کشور قدردانی کرد و گفت: هر اشتغال و توسعه‌ای که در این کشور به وجود‌آید نسل در نسل پیش می‌رود.

عبداللهی همچنین به توسعه زیرساخت‌های استان در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: برای اجرای این تسهیلات زیرساختهایی از قبیل خطوط راه‌آهن، دو بانده کردن جاده‌ها و. . . در دور سوم سفر رئیس جمهوری برای تصویب معرفی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet