خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/28 08:52:00
سرویس سیاسی
طاهرخانی:

آمریکا وانگلیس قابل اعتماد نیستند

**نماینده تاکستان در مجلس گفت: آمریکا و انگلیس همواره در کشورها از جمله در ایران دنبال منافع خودشان هستند و به هیچ وجه قابل‌اعتماد نیستند.

"امیر طاهرخانی" نماینده تاکستان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه ولایت با اشاره به 28 مرداد سالروز کودتای ننگین سال 1332 گفت: آمریکا و قدرت‌های بزرگ همیشه دنبال منافع خودشان بودند و هروقت می‌دیدند که دولت یا حکومتی منافع آنان را تأمین نمی‌کند در پی ساقط کردن آن بودند و به انواع توطئه‌ها و ترفندها متوسل می‌شدند.

وی کودتای 28 مرداد و سقوط دولت ملی مصدق را نمونه بارز دخالت کشورهای بیگانه در امور داخلی ایران دانست و گفت: آمریکایی‌ها وقتی دیدند که دولت مصدق منافع آنان را تأمین نمی‌کنند، پشت پرده سازش و توافقی با دولت انگلستان داشتند و به کودتا متوسل شدند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سرکوب مردم در قیام 15 خرداد سال 1342 هم نقش‌آفرینی کردند، تصریح کرد: دشمنان ملت ایران همواره در پی این بودند تا جای پای خود را در ایران محکم کنند و به چپاول و غارت منابع و ثروت‌های ملی بپردازند.

طاهرخانی با تأکید براینکه توطئه‌های دشمنان امروز همچون گذشته وجود دارد و حتی بیشتر هم شده است، گفت: ما باید همواره در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم و با حفظ وحدت و انسجام اجازه ندهیم تا آنان به اهداف شوم خود دست یابند.

وی افزود: آمریکا و متحدان غربی‌اش به هیچ وجه برای جمهوری اسلامی ایران قابل اعتماد نیستند و ما باید با اتکا به نیروهای فعال و جوان کشور درصدد خودکفایی و قطع وابستگی به این کشورها باشیم.

رسیدگی به مشکلات مردم

نماینده تاکستان در مجلس با اشاره به تعطیلات 25 روزه مجلس از 30 تیر تا 24 مرداد گفت: اینجانب در همه این مدت در حوزه انتخابیه بودم و به مشکلات مردم رسیدگی کردم.

طاهرخانی با بیان اینکه در طول این مدت در بخش‌های مختلف حوزه انتخابیه‌اش از جمله به اسفرورین، ضیاآباد، خرم‌دشت و همچنین در روستاهای مختلف حضور یافته، گفت: در این مناطق با مسئولان محلی از جمله اعضای شورای شهر، مردم و جوانان نشست داشتم. همچنین در مجالس‌عمومی شرکت کردم و از پروژه‌های مختلف در دست اجرا بازدید کردم.

وی اضافه کرد: در این بازدیدها در جریان مشکلات مردم که عمدتاً آب آشامیدنی، آب کشاورزی، بهسازی روستاها، نداشتن امکانات رفاهی و تفریحی، نداشت گاز و جاده مناسب است، قرار گرفتم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet