روز مجلس
1389/05/28 09:01:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

موضع ترکیه نسبت به ایران شفاف است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد، موضع ترکیه نسبت به ایران روشن و شفاف است و نمی‌توان آن را با کشورهایی نظیر روسیه مقایسه کرد.

"سید حسین نقوی" در گفتگو با خانه ملت در خصوص روابط سیاسی ایران و ترکیه با توجه به نگرانی نتانیاهو از همکاری ترکیه با ایران در بیانیه تهران اظهار داشت: ترکیه با میل خود حاضر به همکاری در بیانیه تهران شد، چرا که بر منافع حاصل از روابط با ایران واقف بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد، موضع ترکیه نسبت به ایران روشن و شفاف است و نمی توان آن را با کشورهایی نظیر روسیه مقایسه کرد.

نماینده مردم و رامین در ادامه افزود: مشارکت ترکیه در بیانیه تهران نشان می دهد که این کشور از مفاد این بیانیه دفاع می کند.

نقوی حسینی در خصوص تعهدات ترکیه در چهارچوب بیانیه تهران یادآورشد: با توجه به روابط تاریخی ایران و ترکیه و میزان مناسبات اقتصادی و تجاری میان دو کشور می توان اطمینان داشت که ترکیه بخاطر حفظ منافع خود به تعهداتش در بیانیه تهران عمل کند.

 وی در ادامه تصریح کرد:مسلما تهدیدات نتانیاهو نمی تواند موضع ترکیه را در برابر ایران تغییر دهد .

اخیرا بنیامین نتانیاهو، در مقابل کمیته تحقیق این رژیم درباره حمله نظامیان صهیونیستی به ناوگان آزادی در اظهاراتی عصبانیت خود را از بیانیه تهران پنهان نکرد و اعتراف کرد که حمله به ناوگان آزادی نوعی انتقام از ترکیه برای امضای بیانیه تهران درباره تبادل سوخت هسته ای راکتور تحقیقاتی تهران بوده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet