ایام محرم 1398
1389/05/28 09:03:00
سرویس سیاسی

پاسخ نماینده عرب کنیست به مشاور قضایی رژیم صهیونیستی

**"حنین زعبی"، نماینده عرب کنیست که به اتهام شرکت در کاوران آزادی مورد انتقادات رژیم صهیونیستی است با ارسال نامه‌ای به اظهارات مشاور قضایی این رژیم پاسخ داد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، به دنبال اظهارات مشاور قضایی رژیم صهیونیستی مبنی بر سلب شهروندی "حنین زعبی" نماینده عرب پارلمان این رژیم، این نماینده عرب حامی مردم غزه اعلام کرد، لغو شهروندی نمی تواند قبل از دریافت نتایج تحقیق اعلام شود.

بر اساس این گزارش، زعبی طی نامه ای که به مشاور قضایی رژیم صهیونیستی ارسال کرد، گفت: بسیار عجیب است که کسی که در راس دادستانی قرار دارد، حکمی را قبل از نتایج تحقیق صادر کند.

وی خطاب به مشاور قضایی رژیم صهوینیستی با تاکید بر اینکه لغو شهروندی نقض روشن توافقنامه های بین المللی مربوط به حقوق انسانی است گفت: به جای اینکه به مقابله با اقدامات و اظهارات نژاد پرستانه نمایندگان اسرائیلی و رسانه های این رژیم بپردازید در حال تشدید نژادپرستی هستید.

زعبی اضافه کرد: در همه جای دنیا قانون حامی حقوق شهروندان است ولی در اسرائیل قانون حامی نژادپرستی است بنابراین اسرائیل در اجرای شعار دموکراسی که در دنیا سرداده است شکست خورده است.

وی در پایان این نامه با تاکید بر ادامه مبارزات خود علیه تبعیض ها و اقدامات غیرقانونی اسرائیل از مشاور قضایی رژیم صهیونیستی خواست تا حرف خود را پس بگیرد.

چندی پیش این نماینده عرب پارلمان اسرائیل(کنیست) مورد انتقادات شدید نمایندگان اسرائیلی به دلیل شرکت در کاروان آزادی قرار گرفت و این نمایندگان خواستار بازجویی از او در مورد مسلح بودن حاضران در کشتی بودند.

کاروان آزادی که حامل کمک به غزه بود در ماه می گذشته (خرداد) مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت و موجب شهادت تعدادی از حاضران شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet