هدر اصلی
1389/05/28 09:10:00
سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی:

بخش‌های تولیدی باید در اولویت اختصاص برق باشند

**نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در واکنش به نیمه تعطیل شدن برخی شهرک های صنعتی در اثر کمبود برق، گفت: تخصیص منابع انرژی باید با اولویت کمک به تولید و صنعت صورت گیرد نه اینکه صنعت اولین قربانی کمبود انرژی شود.

"مصطفی مطورزاده" نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان اینکه باید واحدهای صنعتی را در اولویت اختصاص برق قرار داد گفت: متاسفانه در زمینه برق، برخورد  ناشی از درک شرایط تولید در کشور نمی شود و تخصیص منابع انرژی با اولویت انجام نمی‌گیرد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان اینکه بخشی از کمبود برق امسال به شرایط اب و هوایی باز می‌گردد، افزود: البته شرایط گرمای بیش از حد امسال در کمبود برق و به تبع آن قطعی برق واحدهای صنعتی بی تاثیر نبوده، منتهی وزارت نیرو  طبق قانون موظف بوده و بایستی برای کشور با در نظر گرفتن حادترین و بدترین شرایط برنامه ریزی می‌کرده و به همین دلیل پیش آمدن چنین اوضاعی در کشور پذیرفته نیست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی همچنین افزود: حق مردم است که انرژی پایدار و دائمی در اختیار داشته باشند و برای تامین رفاه مردم و برق صنعت هم بایستی پیش بینی های لازم صورت می گرفته است تا با کمبود برق مواجه نشویم و صنایع ما از قطعی برق آسیب نبینند.

مطورزاده با اظهار امیدواری از اینکه قرار شده است در آینده برای تولید برق شهرک های صنعتی در این شهرک‌ها نیروگاه‌های کوچک احداث شود، گفت: قطعا قبل از تاسیس شهرک های صنعتی باید پیش بینی های لازم از سوی وزارت صنایع و وزارت نیرو انجام گیرد تا بعدا در تخصیص انرزی برای این واحدهای تولیدی مشکلی پیش نیاید.

وی با بیان این مطلب که صنعت نباید اولین قربانی کمبود برق باشد، گفت: قطعی برق شهرک های صنعتی تاثیر بسیار بدی بر روی اقتصاد می گذارد؛ چرا که اصل فلسفه تولید، برنامه‌ریزی و تعهداتی که تولید کننده‌ها به بازار دارند همه  زیر سوال می روند و انگیزه های تولیدی برای صنعتگران از بین می رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet