ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/05/28 07:49:00
سرویس بین الملل
شهریاری:

حمله به کاروان آزادی غزه ربطی به بیانیه تهران ندارد

**شهریاری گفت: نمی‌توان به اظهارات نتانیاهو درخصوص اینکه حمله به کاروان آزادی غزه برای انتقام از ترکیه به دلیل همکاری با ایران در بیانیه تهران بوده است، اعتماد کرد.

"محمدمهدی شهریاری" نماینده بجنورد ،جاجرم ،گرمه ،مانه و سملقان در گفت‌وگو با خانه ملت تاکید کرد: نمی‌توان به اظهارات نتانیاهو درخصوص اینکه حمله به کاروان آزادی غزه برای انتقام از ترکیه به دلیل همکاری با ایران در بیانیه تهران بوده است، اعتماد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: حمله اسرائیل به کشتی کاروان آزادی نمی‌تواند روابط ترکیه با اسرائیل و آمریکا را تحت‌الشعاع قرار دهد چراکه، ترکیه درخصوص بیانیه تهران از پشتیبانی آمریکا برخوردار بود، بنا براین ،این موضوع نمی‌تواند با بیانیه تهران و همکاری ترکیه و ایران در این خصوص ارتباط داشته باشد.

 وی تاکید کرد، ترکیه خواستار آن است تا نفوذ سیاسی خود را در کشورهای اسلامی افزایش دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ترکیه خواهان آن است تا در خاورمیانه نقش مهمی را ایفا کند و برای این منظور سعی دارد تا با ایران روابط متقابل سیاسی و اقتصادی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ترکیه سعی دارد به یک قطب اقتصادی در خاورمیانه تبدیل گردد و هدف اصلی آن برای ارتباط با ایران توجه به این موضوع است.

شهریاری تصریح کرد: همکاری ایران با ترکیه در چهارچوب بیانیه تهران به سفارش و تاکید آمریکا بود بنابراین، سیاست خارجی ترکیه در مقابل ایران به معنای دور شدن آن کشور از آمریکا نیست.

اخیراً بنیامین نتانیاهو، نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی در مقابل کمیته تحقیق این رژیم درباره حمله نظامیان صهیونیستی به ناوگان آزادی در اظهاراتی عصبانیت خود را از بیانیه تهران پنهان نکرد و اعتراف کرد، حمله به ناوگان آزادی نوعی انتقام از ترکیه برای امضای بیانیه تهران درباره تبادل سوخت هسته‌ای رئاکتور تحقیقاتی تهران بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet