هدر اصلی
1389/05/28 10:12:00
سرویس سیاسی
لاله افتخاری:

کودتای 28 مرداد نشانگر تلاش آمریکا برای دخالت در امور ایران بود

**نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ را نشانگر تلاش آمریکا از گذشته‌های دور برای دخالت در امور ایران ارزیابی کرد.

"لاله افتخاری"  نماینده تهران ،ری ،شمیرانات واسلامشهردر گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، درارتباط با سالروز کودتای 28 مرداد توسط آمریکایی‌ها در ایران، گفت: دولت‌های آمریکا و انگلیس دشمنان قسم خورده بشریت هستند و از گذشته‌های دور اقداماتی علیه ایران و دیگر کشورها انجام داده‌اند تا آنها را بی‌خاصیت و بی‌هویت کنند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به کودتای 28 مرداد دولت آمریکا علیه دولت مصدق، خاطرنشان کرد: مقامات آمریکایی با این نوع کودتا می‌خواستند به نحوی مداخلاتی در امور داخلی ایران انجام دهند تا نگذارند کشوری مستقلی مانند ما موفق شود.

وی این گونه اقدامات آمریکایی‌ها را عامل آگاهی بیشتر مردم با خوی استعماری آمریکا دانست و اظهار کرد: حوادثی مانند کودتای 28 مرداد زمینه‌ساز این شد که مردم بیشتر با نیت‌های ناپاک آنها آشنا شده و پس از پیروزی انقلاب دست به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بزنند تا دست آنها بیشتر رو شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنانش به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: دشمنان در فتنه اخیر برنامه‌ریزی‌های زیادی داشتند و الان هم با صدور قطعنامه‌ها، تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال می‌کنند؛ هر چند که نمی‌دانند، این تحریم‌ها بیشتر خود آنها را تضعیف می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با یادآوری تحریم‌های اعمالی علیه جمهوری اسلامی از اول انقلاب تاکنون، خاطرنشان کرد: با وجود کمبود امکانات و جنگ 8‌ساله در ابتدای پیروزی انقلاب، غربی‌ها با تحریم‌های خود، موفق نشدند و در شرایط فعلی هم که کشورما با پیشرفت‌های زیادی روبرو شده، قطعاً راه به جایی نبرده و باعث خودکفایی بیشتر کشور خواهند شد.

افتخاری همچنین با اشاره به اظهاراتی که این روزها درباره مذاکره با آمریکا مطرح می‌شود، خاطرنشان ساخت: باتوجه به اینکه آمریکایی‌ها دشمن قسم خورده انقلاب و حق و عدالت هستند از ملزومات یک مذاکره برابر این است که دو طرف مذاکره با هم سنخیت داشته باشند.

وی افزود: این در حالی است که سابقه تاریخی آمریکا در کودتای 28 مرداد نشانگر این است که آمریکایی‌ها با انجام این کودتا می‌خواستند مهره‌های خود را روی کار آورده تا آنها بتوانند منافع بیگانگان را تامین کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اعلام اینکه در چنین شرایطی مذاکره با آمریکا نمی‌تواند مفهومی داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها پیش از صدور قطعنامه خواستار گفت‌وگو با ایران بودند، می‌شد روی آن فکر کرد؛ ولی پس از صدور قطعنامه دیگر نمی‌شود، مگر آنکه آنها حسننیت نشان دهند که ما تا حالا حسن نیتی از آنها مشاهده کرده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet