خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/28 11:05:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی‌ با اشاره به فرمایشات رهبری :

تضارب فکری درجامعه کمک زیادی به پیشرفت کشور می‌کند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تضارب فکری را برای پیشرفت کشورلازم دانست و اعلام کرد: آنچه برای جامعه مشکل ایجاد می کند تنازع است نه اختلاف نظر.

"حسین ابراهیمی"  نماینده بیرجند و درمیان و نایب رییس کمیسیون امنت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سخنان روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در میان کارگزاران نظام که در آن دیدارایشان ضمن تاکید بروحدت و همدلی میان مسئولان، اختلاف نظر دولت و مجلس را فاجعه ندانسته بودند، تصریح کرد: فرمایشات معظم‌له بیانگر این است؛ اختلافاتی که منشاء آن اختلاف فکر و سلیقه و یا اختلاف برداشت از موضوعات باشد، ایرادی نداشته و بلکه کاملا طبیعی است و مشکلی را ایجاد نمی کند.

نماینده بیرجند و درمیان، تصریح کرد: آنچه بنا به فرمایشات رهبری مشکل ایجاد می کند، اختلافاتی است که منجر به ایجاد شکاف میان مسئولان شده و بین آنها فاصله می‌اندازد.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز، خاطرنشان کرد: بنابراین اگر اختلافات بین مسئولان به اینجا برسد که میان آنها شکاف ایجاد شود، این دیگر اختلاف نیست بلکه نزاع است که برای جامعه خیلی می تواند، مضر باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان در این راستا به آیه‌ای از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: قرآن می فرماید؛ نزاع نکنید که اگراین اتفاق بیفتاد، نتیجه آن خواهد شد که کارآیی خود را از دست داده و قدرت و قوت و دولتتان، توانایی‌اش از بین خواهد رفت.

ابراهیمی تصریح کرد: بنابراین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه قرآن کریم، اختلافاتی که موجب نزاع  در جامعه می شود، نباید اتفاق بیفتاد.

وی با تاکید بر اینکه گسترش نزاع در جامعه، اعتماد مردم را از بین برده و سوءظن‌ها را گسترش می‌دهد، خاطرنشان کرد: درمقابل من فکر می کنم اختلاف نظر میان مسئولان در اداره جامعه هیچ ایرادی نداشته و یک امر طبیعی است، چرا که هر کسی  فکر می کند با شیوه‌ او کشور بهتر اداره می شود و بنابراین اگر اختلاف نظر نباشد، ممکن است دراداره کشور مشکل ایجاد شود.

وی همچنین در پایان با تاکید بر وجود تضارب آرا در جامعه، خاطرنشان کرد: تضارب فکری درجامعه می تواند کمک زیادی به رشد و پیشرفت کشور کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet