ایام محرم 1398
1389/05/28 11:34:00
سرویس سیاسی
کرمی راد:

کودتای 28 مرداد یکی از پایه‌های بی اعتمادی ایران به آمریکاست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دیوار بی‌اعتمادی ایران نسبت به آمریکا سابقه طولانی دارد، اظهار کرد: یکی از پایه های همین بی اعتمادی، کودتای ۲۸ مرداد است.

"محمد کرمی راد" نماینده کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سالروز کوتای 28 مرداد سال 1332 که آمریکایی ها در انجام آن نقش داشتند، تصریح کرد: تاریخ مداخلات آمریکا و حتی انگلیس در امورات داخلی کشورها و به خصوص ایران، نشانگر اهداف راهبردی و دراز مدت آنهاست که کودتای ننگین 28 مرداد یکی از همان آثار به جای مانده منحوس است.

نماینده کرمانشاه با اظهار اینکه کودتای 28 مرداد ناشی از دخالت های آمریکا بود، خاطرنشان کرد: به هر میزان که کشور ما عقب افتادگی پیدا کرد و متضرر شد، قطعا آمریکایی ها مقصر اصلی هستند؛ چرا که خودشان دم از مردم سالاری و آزادی می زنند ولی عملا کار دیگری را انجام می دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان، تصریح کرد: آمریکایی ها در حالیکه ادعای دفاع از حقوق بشر دارند، خود دست به نقض حقوق بشر زده و هیچ پایبندی به شعارهای خود ندارند.

وی افزود: به دلیل همین اقدامات و مداخلات آمریکایی ها است که دیوار بی اعتمادی میان دو کشور بالاتر رفته است.

کرمی راد با اشاره به نقشی که ایالات متحده در کودتای 28 مرداد ایران داشت، اظهار کرد: براساس همین پیشینه و سابقه تاریخی، کینه و خصومت آمریکایی ها نسبت به مسئله داخلی ایران بسیار زیاد است.

نماینده کرمانشاه با اظهار اینکه تاکتیک ها و روش ها برای اعمال کودتا در کشورها متفاوت شده، خاطرنشان کرد: طبیعتا آنچه ما امروز درباره تاریخ مداخلات آمریکایی ها در کشور مشاهده می کنیم، همین مداخلات را در همه کشورها بخصوص در جاهایی که منافع دارند، شاهد بوده و هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این پرسش که آمریکایی ها تا چه اندازه قابل اعتماد هستند، خاطرنشان ساخت: هیچ اعتمادی به حرف های آمریکایی ها نمی شود کرد چرا که به هر حال سیاست های چماق و هویج آنها کارآمدی خودش را از دست داده است.

وی افزود: مقامات کاخ سفید در حالی که از یک طرف بحث مذاکره با ایران را مطرح می کنند، از سوی دیگر فراتر از قطعنامه های شورای امنیت عمل کرده و تحریم های یکجانبه را علیه جمهوری اسلامی اعمال می کنند.

کرمی راد با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در برخورد با ایران صادق نیستند، خاطرنشان کرد: آنها با صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی در اصل، اعلان جنگ رسمی نه تنها علیه ایران اسلامی، بلکه علیه جهان اسلام می کنند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی با اشاره به فشارهایی که از سوی غربی‌ها در موضوع هسته ای علیه ایران اعمال می شود، اظهار کرد: این فشارها در حالی به جمهوری اسلامی وارد می شود که انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ماست و ما در این خصوص نه  تنها در مقابل نسل حاضر بلکه در قبال نسل های آینده نیز مسئولیم.

وی افزود: بنابراین وظیفه همه مسئولان نظام است که از حقوق ملت ایران به نحو شایسته ای در مقابل غربی ها دفاع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet