ایام محرم 1398
1389/05/28 11:41:00
سرویس بین الملل
ناطق نوری:

ابراز تمایل آمریکا برای ایجاد رابطه با ایران، جز فریب نیست

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابراز تمایل آمریکا برای ایجاد رابطه با ایران، جز فریب نیست،گفت: باید با هوشیاری، وسواس و دقت بیشتری با جامعه بین الملل رفتار کنیم.

"احمد ناطق نوری"نماینده نور و محمودآباد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه ایران نمی‌تواند به سخنان اخیر مقامات آمریکایی در خصوص ایجاد رابطه با کشورمان اعتماد کند،اظهارداشت: هرچند که ما نمی‌توانیم بگوییم با همه دنیا قهریم؛ چرا که این مسئله یک خطر و ضربه سیاسی دیگری برای کشور به وجود می‌آورد،از این روی باید با هوشیاری، وسواس و دقت بیشتری در این موارد تصمیم‌گیری کرد.

وی با اشاره به سالگرد کودتای 28 مرداد یادآور شد:در این تاریخ، کشور ایران از استعمار انگلیس به سمت استثمار آمریکا رفت و انگلیسی‌ها در 28 مرداد به نوعی از صحنه سیاسی ایران کنار زده شدند و از آن تاریخ  سیاست‌های آمریکا اعمال شد.

ناطق نوری،سپهبد زاهدی را دست‌نشانده آمریکا معرفی کرد و گفت: قبل از 28 مرداد مردم در 31 تیر قیام کرده و حکومت قوام‌السلطنه را سرنگون کردند و دکتر مصدق بر سر کار آمد اما یکسال بعد به دلیل  خبط سیاسی دکتر مصدق که از مرحوم کاشانی فاصله گرفت اختلاف، درگیری‌ها و دسته‌بندی‌های داخلی موجب شد که آمریکایی‌ها در روز 28 مرداد به راحتی موفق شده و کودتای خود را انجام دهد؛ کما اینکه مردم هم دیگر نسبت به مسائل کشور بی‌تفاوت شده بودند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس، با تاکید بر ضرورت توجه به تجربیات تلخ تاریخی گذشته در شرایط فعلی کشور عنوان کرد که امروز هر گونه درگیری و تشتت و تفرقه در داخل کشور باید از بین برود و وحدت کلمه‌ای که حضرت امام همواره روی آن تاکید داشتند مورد توجه قرار بگیرد.

ناطق نوری گفت: امروز به سیگنال‌هایی که آمریکایی‌ها برای ایجاد رابطه با ایران نشان می‌دهد هیچ امیدی نباید بست چرا که این سیگنال‌ها جز فریب چیز دیگری نیست و لذا باید هوشیارانه در عرصه سیاسی فعالیت کرد.

ناطق نوری تاکید کرد: البته ما نمی‌گوییم که باید با دنیا بجنگیم اما باید عاقلانه برخورد کرد و بصیرت لازمی را که مقام معظم رهبری همواره به آن تاکید می‌کنند، داشته باشیم. باید بررسی کرد که سیاست خارجی ما چگونه باید رقم زده شود که منافع ملی و اقتدار کشورمان از دست نرود.

این عضو هیات رییسه مجلس در پایان تاکید کرد:باید با هوشیاری،وسواس و دقت بیشتری با جوامع بین‌المللی برخورد کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet