هدر موبایل
1389/05/28 12:56:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسون اجتماعی مجلس تاکیدکرد:

واردات بی رویه کالا مهمترین عامل بیکاری

**میر خلیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:واردات بی‌رویه کالاهای چینی، نبود برنامه‌ریزی مناسب توسط وزارت بازرگانی در خصوص ورود کالا به کشور و اسکله‌های غیرمجاز در بنادر مهمترین موانع اشتغال در کشور هستند.

"سید علی میرخلیلی"  نماینده میناب، رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص دلایل افزایش نرخ بیکاری در کشور گفت: متاسفانه مسئولان و متولیان وزارت بازرگانی با اقدام غیر کارشناسی در خصوص واردات کالاهای درجه سوم خارجی که به طور عمده چینی هستند موجب شده تا بسیاری از کارخانه ها و صنایع ما ورشکسته شوند.
وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر وجود موانع متعدد قانونی و کاری فراروی تولید کنندگان و نیز قوانین متعدد دست و پا گیر موجب شده تا سرمایه گذاری لازم در کشور که لازمه اشتغال است صورت اجرایی به خود نگیرد.
نماینده میناب، رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مجموعه مسایل مرتبط با اشتغال موجب شده تا کشور با چالش اشتغال در نسل جوان و جویای کار مواجه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت به تازگی مسئولیت اشتغال را تنها به عهده یک وزارتخانه، آن هم تعاون قرار داده است؛ حال آنکه وزارتخانه های دیگری همچون صنایع و معادن، کار و اموراجتماعی، نفت و جهادکشاورزی می توانستند مسایل و مشکلات اشتغال را رفع کنند.

میرخلیلی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون می تواند با راه اندازی تعاون یا احداث و تاسیس تعاونی سرمایه های کوچکی که در دست مردم است جمع آوری کند و آنها را به کار گیرد اما از بین بردن غول بیکاری نیازمند همکاری تمامی دستگاهها و وزارتخانه هاست. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet