خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/28 16:13:00
سرویس سیاسی
جلالیان:

برای ایجاد همدلی در جامعه ازبزرگنمایی اختلافات پرهیز شود

**نمایند دیر و کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی برای ایجاد وحدت و همدلی در کشور،خواستار پرهیز از بزرگنمایی اختلافات در جامعه شد.

"عسکر جلالیان"نماینده دیر و کنگان و جم درمجلس شورای اسلامی درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در میان کارگزاران نظام که در آن دیدار ایشان ضمن تاکید بر وحدت و همدلی میان مسئولان، اختلاف نظرها میان دولت و مجلس را فاجعه  ندانستند، تصریح کرد: با توجه به مطالب ارزشمندی که معظم‌له فرمودند، بنده معتقدم که برای رسیدن به تعالی، همه مسئولان باید فرمایشات ایشان را نصب العین قرار دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاکید صریح مقام معظم رهبری بر وحدت و همدلی میان مسئولان، خاطرنشان کرد: براساس این توصیه های اکید رهبری باید از هر گونه بزرگنمایی مشکلات و افتراعات خودداری کرد.

وی در ادامه به اختلاف نظرهای دولت و مجلس اشاره کرد و افزود: رهبری انقلاب معتقد بودند که اختلاف‌ات دولت و مجلس، ناشی از اختلاف سلیقه و دیدگاه است که نباید بزرگنمایی شود.

جلالیان تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید داشتند؛ باید مراقب آتش‌بیارهای معرکه بود که مدام به دنبال این هستند که اختلاف‌نظرها را بزرگ کرده و آنرا فاجعه قلمداد کنند.

نماینده کنگان در ادامه با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به شورای نگهبان برای تفسیراصل مربوط به تفکیک قوا در قانون اساسی، خاطرنشان کرد: معظم‌له با دوراندیشی که دارند خواستار تفسیر روشن این اصل قانون اساسی شدند تا جلوی سوء استنادها و تنگ نظری‌های برخی فرصت طلب‌ها گرفته شود.

وی با یادآوری برخی اظهارنظرها که در خصوص جایگاه نظارتی مجلس از سوی برخی مسئولان دولتی عنوان می شود، خاطرنشان ساخت: در صورت تفسیر اصل مربوط به تفکیک قوا، جایگاه نظارتی مجلس به صورت دقیق مشخص می شود و توضیحاتی که نمایندگان از دولت می خواهند دخالت تلقی نشده و افراد فرصت طلب هم نمی توانند بگویند که اصل تفکیک قوا خدشه دار شده است.

 نماینده کنگان همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی، تصریح کرد: باید تمام مطالب معظم‌له در حوزه بین الملل به عنوان راهبرد عملی و اجرایی سیاست خارجی ما قرار گیرد تا تمام کسانی که در حوزه سیاست خارجی کار می کنند  فرمایشات ایشان را نصب العین خود قرار دهند.

جلالیان به برخی از محورهای سخنان رهبری در سیاست خارجی همچون موضوع مذاکره با آمریکا و انرژی هسته ای اشاره کرد و گفت: معظم‌له در این حوزه ها به صورت خیلی کارشناسانه و دقیق مطالب را شکافتند و تکلیف را برای همه مشخص کردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet