ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/02/10 12:26:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

مفتح: اقتصاد ما برای رفع گرانی به دو برنامه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت در راستای هم نیاز دارد

محمد مهدی مفتح گفت: دو برنامه توأمان و در راستای هم، کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، برای کاهش و رفع سریع فشار گرانی بر مردم در راستای برنامه علمی و جامع بلند‌مدت نیاز فوری و ضروری اقتصاد ماست.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل نماینده مردم رزن، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب‌العالمین و العاقبه‌ للمتقین

سلام و درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ سلام و درود به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سلام به ارواح بلند و طیبیه شهدای عزیز اسلام.

امروز، روز ملی خلیج فارس است. با گرامیداشت این روز بزرگ ملی بر مواضع بر حق مردم عزیز و مسؤولان بلندپایه نظام مقدسمان در رابطه با خلیج همیشه فارس تأکید می‌کنیم.

1 ـ ملت بزرگوار و ولایت‌مدار ایران اسلامی با حضوری پرشور و حماسه‌آفرین در انتخابات مجلس هشتم، یک بار دیگر عمق ایمان و آگاهی خودشان را به نمایش گذاشتند و موجب ناامیدی و یأس دشمنان نظام مقدسمان شدند.

انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به  فهرست بلند حماسه‌های ملی افزوده شد. از مهمترین ویژگیهای این انتخابات این بود که رشته بسیاری از نظریه‌پردازیها و معادلات خودساخته سیاسی از هم گسست.

مردم عزیز، متدین و ولایت‌مدار شهرستان رزن نیز در این عرصه بزرگ حضوری شکوه‌آفرین و حماسه‌ساز داشته‌اند. حضوری به مراتب بالاتر از میانگین کشوری و نیز استان همدان. حضور فشرده، حماسه‌آفرین و باشکوه مردم عزیز در شهرهای رزن، قروه درجزین و دمق و روستاهای بخشهای سردرود، مرکزی و قروه درجزین در روز 24 اسفند در پای صندوقهای رأی نشان از فرهنگ بالنده و شعور بالای سیاسی این مردم عزیز دارد.

این انتخابات در شهرستان رزن در فضای پرشور و رقابتی بحمدالله بخوبی برگزار شد که باید از مجموع دست‌اندرکاران برگزاری آن اعم از هیأت اجرایی و هیأت نظارت و تمامی عزیزانی که در اجرای این کار بزرگ مسؤولیت داشته و زحمت کشیده‌اند بعنوان نماینده مردم تشکر و قدردانی نمایم.

همچنین از ابراز اعتماد و اظهار لطف مردم شهیدپرور شهرستان به اینجانب بعنوان خادمی کوچک در نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپردن مسؤولیت بزرگ نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای چهارمین بار، از صمیم قلب تشکر می‌کنم.

بررسی 8 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رزن نشانگر این است که در 4 دوره آن انتخابات به مرحله دوم رسیده و 4 دوره دیگر یعنی مجالس اول، پنجم، هفتم و هشتم انتخابات در اولین مرحله منجر به تعیین نماینده شده است که در مجلس اول حضرت آیت‌الله انواری و در سه مجلس بعدی اینجانب توفیق نمایندگی مردم را داشته و دارم.

نگاهی به درصد آراء نمایندگان منتخب در 8 دوره مجلس از حوزه انتخابیه رزن حاکی از این است که در مجلس هشتم مردم عزیز شهرستان رزن هم حضوری فشرده در انتخابات داشته‌اند و هم اینجانب را با بیش از 72 درصد آراء خودشان مفتخر به نمایندگی از آن حوزه پرافتخار نمودند. نسبتی که دومین رتبه در انتخابات مجلس هشتم در سطح کشور می‌باشد. اینجانب متواضعانه از این لطف بزرگ همشهریان عزیزم در مجموع شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه صمیمانه تشکر نموده و از خداوند متعال مسألت دارم که توفیق و شایستگی انجام وظیفه سنگین این مسؤولیت را عنایت فرماید.

2 ـ دومین سفر رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، برادر عزیز جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و هیأت محترم دولت به استان همدان در روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت‌ماه برگزار شد. اینجانب بعنوان خدمتگزاری کوچک و نماینده‌ مردم بزرگمان از ریاست محترم جمهوری اسلامی و نیز هیأت محترم دولت صمیمانه تشکر می‌کنم. همچنین از حضور حماسی و افتخارآفرین مردم عزیز اعم از اهالی محترم همدان و دیگر شهرستانهای استان، خصوصاً برادران و خواهران عزیزی که از شهرهای رزن، قروه درجزین و دمق و روستاهای بخشهای قروه‌درجزین، سردرود و مرکزی در این مراسم استقبال در شهر همدان شرکت کردند، تشکر می‌نمایم.

همچنین از حضور برادر عزیزم جناب آقای مهندس فتاح وزیر محترم نیرو که بعنوان نماینده دولت در شهرستان رزن حضور یافتند تشکر می‌کنم.

امیدوارم با اجرای مصوبات هیأت محترم دولت در این سفر و همچنین حل مشکلات شهرستان که در جلسه شورای اداری شهرستان رزن با نماینده محترم دولت جناب آقای مهندس فتاح مطرح و اجرای پیشنهادات ارائه شده برای حل آن مشکلات در زمینه‌های راههای روستایی، دوبانده شدن کریدور شمال استان شامل راههای قروه درجزین ـ رزن ـ دمق، آب شرب، آب کشاورزی، اشتغال، دانشگاه و آموزش عالی، کشاورزی و صنعت و دیگر موارد، شاهد رشد بیشتر شهرستان و نیز استانمان باشیم.

3 ـ مجلس هشتم تا کمتر از یک ماه دیگر ان‌شاءالله کار خود را آغاز خواهد کرد. انجام این وظیفه سنگین قطعاً نیازمند داشتن برنامه‌ای جامع و منسجم می‌باشد. بررسی عملکرد و تحلیل نقاط قوت و ضعف ادوار قبلی خصوصاً مجلس هفتم برای تدوین این برنامه ضروری می‌باشد. امید می رود همکاران محترم در مجلس هشتم خصوصاً هیأت رئیسه محترم آن مجلس در اولین فرصت به این مهم پرداخته تا مجلس هشتم بتواند در قالب برنامه‌ای جامع وظیفه خود را انجام و نقش خویش را در اعتلاء میهن اسلامیمان در تمامی ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایفاء نماید.

4 ـ گرانی، تورم، بیکاری و مواردی از این قبیل بصورت مشکلات روزمره و بعضاً حاد برای بسیاری از مردم عزیزمان درآمده است. علاوه بر فشار سنگین گرانی در افزایش افسارگسیخته نرخ مسکن که حتی اجاره فضایی کوچک را در برخی شهرها برای زوجهای جوان بعضاً به رؤیا تبدیل نموده است، تأمین مایحتاج روزمره برای برخی از مردم عزیز خصوصاً با افزایش مستمر قیمتها مشکل گردیده است.

در ضروریت فوریت برخورد با این پدیده کوچکترین ابهام و شکی وجود ندارد. آنچه مهم است نحوه برخورد و برنامه‌های اجرایی برای حل این معضل می‌باشد. بنظر می‌رسد یکی از مواردی که به یمن نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری باید مشمول نوآوری و نهایتاً شکوفایی گردد، روش و متد حل مشکلاتی از این قبیل باشد. شک نیست که مسؤولان عزیز و دلسوز ما در تمامی رده‌ها و قوای مملکت از پرکارترین، مؤمن‌ترین و پاکترین مسؤولان در مقام مقایسه با همپایان خود در دنیا هستند. همچنین شاید کسی در این امر که راندمان فعالیتها با این حجم بزرگ از آنچه باید باشد پایین‌تر است شک نداشته باشند. بنظر می‌رسد حل این موضوع یکی از اولین ضروریات کار برنامه‌ریزان کشور باشد.

با الهام از سال نوآوری و شکوفایی روشها و متدهای فعالیتهایمان را بازنگری کنیم. باتوجه به تجربیات دنیا و نیز با الهام‌گیری از اصول علمی در چهارچوب آرمانها و ارزشهای این نظام مقدس متدهای لازم را طراحی نماییم تا براساس آن در حل هر مشکل اولاً ابتدائاً مشکل را بطور کامل و جامع تعریف کرده و بشناسیم و ثانیاً با رعایت تمامی جوانب موضوع و بهره‌گیری از اصول علمی و تجربیات دنیا راه‌حل آنرا یافته و اقدام نماییم بنحوی که تغییر مسؤولان منجر به تغییر راه‌حلها و نیمه‌کار کردن فعالیتها نگردد.

در مقام حل گرانیها و تورم نیز بنظر می‌رسد باید به این مهم توجه شود. تصمیمات مقطعی با تأثیرات کوتاه‌مدت و بدور از ضوابط علمی و تجربی مشکلات اقتصادی ما را می‌تواند عمیقتر کند.

انتظار می‌رود دو برنامه توأمان و در راستای هم، کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، برای کاهش و رفع سریع فشار گرانی بر مردم در راستای برنامه علمی و جامع بلند‌مدت نیاز فوری و ضروری اقتصاد ماست.

5 ـ در آستانه سالگرد شهادت علامه شهید حضرت آیت‌الله مطهری و همچنین روز معلم و روز جهانی کارگر هستیم. امید آنکه با گرامیداشت این مناسبتها و بهره‌گیری از آثار ارزشمند شهید مطهری که بفرموده حضرت امام «همگی خوب و قابل استفاده هستند» بتوانیم جایگاه واقعی معلمان عزیز که بفرموده حضرت امام شغل انبیاء را دارند و نیز کارگران عزیز که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بر دستان کارگر بوسه زده است را در نظام مقدس اسلامیمان بیش از پیش شناخته و در تحقق بیشتر آن همگی بکوشیم.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet