هدر موبایل
1389/05/29 17:41:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

نباید گذاشت کمبود برق صنعت را تعطیل کند

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قطعی برق شهرک های صنعتی مانند شهرک صنعتی شمس آباد تهران در هنگام کمبود برق، گفت: نباید نهادهایی را که بار اشتغال و معیشت مارا به دوش می کشند، تعطیل کنیم.

"حسین گروسی" عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه شهرک‌های صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردارند، گفت: وقتی با هفتاد میلیون نفر جمعیت، دو میلیون و دویست هزار نفر کارمند داریم و ظرفیت اشتغال بخش دولتی‌مان اشباع شده است، چرا باید صنعت را که تنها ناجی ما از وضعیت فعلی است، به تعطیلی بکشانیم.

نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد با بیان این مطلب که نباید در هنگام کمبود برق، شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی را پیشمرگ مصرف خانگی قرار داد، گفت: باید بطور جدی وارد عمل شویم و زیر ساخت‌های لازم اعم از آب  و برق و گاز را برای شهرک‌های صنعتی فراهم کنیم و در مواقعی هم که حالت  اضطراری پیش می‌آید، مانند زمان‌هایی که کمبود برق وجود دارد، نباید صنعت را فراموش کنیم یا آن را سپر بلای مصرف خانگی قرار دهیم.

گروسی همچنین افزود: اگر یکی از امکانات زیرساختی صنایع وجود نداشته باشد یا دچار کمبود شود، آن واحد صنعتی ناچار است مثلا بخاطر قطع برق چند ساعت کار تولیدی خود را تعطیل کند و دست روی دست بگذارد و اگر در این مواقع دقت کنیم می بینیم که زیان‌های ثانویه ناشی از این تعطیلی به مراتب بیشتر از زیان های اقتصادی اولیه آن است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به بازدیدهای اخیر این کمیسیون از شهرک های صنعتی، گفت: در بازدیدی که از شهرک صنعتی داشتیم و جلساتی که با مسئولان برگزار کردیم، تاکیدمان بر تقویت و توسعه زیرساخت های ضروری شهرک های صنعتی بوده است و همچنان پیگیر این موضوع هستیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حمایت قانونی از صنایع در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: تدوین قوانین برای حمایت از شهرک های صنعتی در برنامه پنجم پیش بینی شده است و در هدفمند کردن یارانه ها هم در نظر گرفته شده است تا 30 درصد از درآمدی که از هدفمندی یارانه ها عاید می شود، صرف بخش صنعت شود.

وی در پایان افزود: امیدواریم یک عزم همگانی و ملی برای تقویت صنعت صورت بگیرد؛ چرا که رشد اقتصادی ما در گرو این است و اگر می خواهیم از تک محصولی بودن فاصله بگیریم یک راه بیشتر نداریم و آن هم تقویت بخش صنعت است.

شهرک صنعتی شمس آباد تهران که قرار بود با2090 واحد صنعتی بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه بدل شود، این روزها به خاطر قطعی برق و کمبود آب در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد و در حال حاضر تنها 850 واحد این شهرک، فعال هستند و بقیه واحدهای تولیدی عطای ماندن در این شهرک را به لقایش بخشیده‌اند.

 موضوع قطعی برق در شهرک صنعتی شمس آباد داستان تازه ای نیست؛ چرا که در سالهای گذشته نیز این اتفاق برای شهرک صنعتی شمس آباد و برخی دیگر از شهرک‌های صنعتی وجود داشت، اما در سال‌های گذشته قطعی برق بصورت مقطعی و زمانبندی شده اجرا می شد، در حالی که امسال این قطعی‌ها نامشخص و فاقد زمانبندی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet