هدر موبایل
1387/02/10 11:32:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان

9طرح و لایحه خارج از نوبت بررسی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی روز سه شنبه به بررسی خارج از نوبت ۹ طرح و لایحه رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رای گیری در مورد اجرای آزمایشی لایحه ارتقای سلامت نظام اداری، اصلاح قانون تاسیس مدارس غیر انتفاعی و طرح حفظ، حمایت، توسعه و بهره برداری از منابع دامی کشور خارج از نوبت انجام می شود.

طرح های مذکور براساس اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون های مربوطه تصویب شده و منتظر رای گیری برای مدت اجرای آزمایشی در صحن علنی مجلس می باشد.

نمایندگان همچنین به بررسی خارج از نوبت گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس های حمل و نقل هوایی بین کشور ایران و مالزی و گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مورد لایحه موافقتنامه معاضدت حقوقی در امور مدنی و کیفری بین کشور ایران و بلاروس و گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و سومین کنگره اتحادیه جهانی پست (UPU) منعقد شده در بخارست سال 2004 میلادی رای مثبت دادند.

همچنین مجلس با بررسی خارج از نوبت گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره لایحه استفساریه بندهای ماده 17 قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب 1367، گزارش این کمیسیون درباره طرح اجرای تعرفه آموزشی در محاسبه آب بیمارستان های آموزشی و درمانی و نیز لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه موافقت کردند و به این ترتیب طرح ها و لوایح مذکور بصورت اولویت دار و خارج از نوبت در صحن علنی مجلس بررسی خواهند شد.

غلامعلی حدادعادل پیش از رای گیری برای تغییر دستور طرح ها و لوایح مذکور گفت: طبیعی است که با نزدیک شدن به پایان دوره مجلس هفتم یک تصمیمات خاصی گرفته شود. لذا برای استفاده بهتر از این فرصت اندکی که در اختیار مجلس است هیات رئیسه طرح و لوایح را اولویت بندی کرده است.

وی افزود: بررسی برخی طرح ها و لوایح موجود در دستور کار مجلس نشان می دهد که با صرف مختصر وقتی در مجلس، تکلیف آنها روشن خواهد شد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: بعنوان مثال طرح هایی با تصویب مجلس براساس اصل 85 قانون اساسی به کمیسیون مربوطه ارجاع و در آنجا مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است و الان فقط برای تعیین مدت اجرای آزمایشی آن باید در صحن علنی مجلس رای گیری شود.

وی افزود: برخی از نمایندگان درخواست تغییر دستور تعدادی از این طرح ها و لوایح را کردند تا تکلیف آنها روشن شود.

رئیس مجلس ادامه داد: اگر دوستان موافقت کنند در این فرصت باقیمانده این نوع طرح ها را در دستور کار مجلس قرار دهیم و زودتر برای آنها تصمیم گیری کنیم و این به نفع کشور است.

وی گفت: این طرح ها و لوایح اگر بلاتکلیف بمانند تا مجلس آینده شکل گیرد و نمایندگان توجیه شوند ممکن است شش ماه طول بکشد،در صورتی که می توان یکی دو هفته ای بررسی آن را به اتمام رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet