شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/28 11:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناصر موسوی:

باور راه اندازی نیروگاه بوشهر برای غرب سخت است

**نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌باور راه اندازی نیروگاه بوشهر با وجود اعمال تحریم ها ‌برای غرب سخت است .

حجت الاسلام سیدناصر موسوی در گفت و گو با ایرنا افزود:غرب از سر درماندگی و عجز در پی القای‌ آن است که با راه اندازی نیروگاه بوشهر ایران نیازی به غنی سازی اورانیوم ندارد .

وی افزود : ما با قدرت و قوت به غنی سازی ادامه می دهیم و اظهارات آنان ارزشی برای ما ندارد زیرا این حرکت برای ما یک ضرورت است.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: نیروگاه بوشهر کارکرد تولید برق دارد و برای استفاده از انرژی برق هسته ای تاسیس شده، در حالیکه غنی سازی اورانیوم ،‌ برای تامین نیاز ما در حوزه های صنعتی، پزشکی، اقتصادی، کشاورزی و فن آوری است.

این نماینده مجلس افزود : در حالیکه ما برای تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران و تهیه رادیو داروها در این مرکز به سوخت نیاز داشتیم، ‌آنها به جای همکاری و در اختیار گذاشتن سوخت این مرکز تحقیقاتی طبق قوانین و معاهده ان پی تی ، ‌مقابل ما موضع گرفتند .

وی گفت : ‌غنی‌سازی در داخل، تضمینی برای دریافت سوخت از بازار جهانی است چه بسا اگر در داخل، توانایی تولید سوخت هسته ‌ای را نداشته باشیم، بازارهای جهانی به روی ایران گشوده نخواهد شد.

وی گفت:‌ما بر اساس نیازهایمان کارها را دنبال می کنیم و دیگران هم این حق را ندارند که در امور ما دخالت کنند و تشخیص خوب و بد برعهده ماست .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه موفقیت در راه اندازی نیروگاه، بوشهر را گامی روبه جلو در بحث انرژی صلح آمیز هسته ای دانست و گفت: این موفقیت ایران، وجهه کسانی که با اعمال تحریم ها، در پی ناکارآمد جلوه دادن ایران در دنیا هستند را خراب کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet