ایام محرم 1398
1389/05/29 12:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی منوط به حفظ وحدت در کشور است

**عضو هیئت رئیسه مجلس دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی را منوط به حفظ وحدت و همدلی در کشور عنوان کرد و گفت: فرمایشات رهبر انقلاب در این زمینه منشور جدیدی را برای مسئولین و کارگزاران نظام ایجاد کرده است.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که در خصوص فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر ضرورت حفظ اتحاد و همدلی بین مسئولین کشور، با فارس گفت‌وگو می‌کرد، فرمایشات ایشان در زمینه ماه رمضان و ضرورت تقوای سیاسی را بسیار جامع و کامل عنوان کرد و اظهار داشت: فرمایشات رهبر انقلاب درخصوص مسائل بین‌المللی به خصوص در زمینه قطعنامه‌ها و انرژی هسته‌ای قابل تأمل است.

وی دیدگاه مقام معظم رهبری در زمینه مذاکره با آمریکا را همانند مواضع امام خمینی (ره) دانست و گفت: شرایطی که امروز آمریکایی‌ها برای مذاکره مطرح کرده‌اند صحیح نیست چراکه مذاکره در کنار تهدید و تحریم‌ها با مشی جمهوری اسلامی ایران سازگار نیست و در این شرایط مذاکره معنا نخواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه توضیحات خود یادآور شد: از جمله مسائل مهمی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند، بحث ضرورت همدلی و وحدت بین مردم و مسئولان نظام بود.

این نماینده مجلس هشتم خاطرنشان کرد: همه دستاوردهای نظام ناشی از وحدت جبهه ما در مقابل نظام استکباری و تقویت همدلی و وحدت بین همه مردم است.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه ادامه این موفقیت‌ها و دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی در آینده منوط به حفظ وحدت و همدلی در کشور است، تصریح کرد: این درست نیست که کسی در میدان رقیب و دشمن بازی و با انگ‌های نادرست فضای جامعه را خدشه‌دار کند.

وی با تاکید بر ضرورت وحدت بین مسئولین بالای نظام، یادآور شد: صحبت‌های مقام معظم رهبری منشور جدیدی را برای مسئولین و کارگزاران نظام ایجاد کرده است و آنها می‌توانند با عمل به فرمایشات رهبری فضای همدلی و وحدت را در جامعه افزایش دهند.

نماینده مجلس هشتم ادامه داد: مجلس نیز وظیفه دارد به سهم خود در این مسیر قدم بردارد و زمینه افزایش همدلی و وحدت را تقویت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه به خبرنگار فارس گفت: مجلس باید در بحث‌ها، مذاکرات، مصاحبه‌ها و حتی قانونگذاری‌ها کاری کند که زمینه سوء استفاده برای دشمنان پیش نیاید.

نماینده مردم نیشابور با بیان اینکه ممکن است در خصوص برخی طرح‌ها و لوایح اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: اختلاف نظرهای کارشناسی مورد تائید مقام معظم رهبری است ولی اگر این اختلافات دامنه‌دار شود؛ از مصادیق خلاف شرع و مصلحت نظام خواهد بود.

سبحانی‌نیا در ادامه تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری بالطبع در اختلاف نظرهای اخیر دولت و مجلس می‌تواند نصب‌العین این دو قوه باشد لذا باید تلاش کرد رهنمود‌های رهبری را عملیاتی کنیم.

وی افزود: در جلسه مشترک روز یکشنبه هفته آینده دولت و مجلس قطعا توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری مورد توجه دو قوه قرار می‌گیرد.

سبحانی‌نیا یادآور شد: باید از بروز مسائلی که منجر به اینگونه اختلافات و سوءاستفاده فرصت‌طلبان می‌شود، جلوگیری کرد.

وی افزود: مجلس باید بتواند دولت را در مسیر اهداف خود کمک کند و دولت هم رعایت مسائل را داشته باشد تا زمینه سوء استفاده دشمنان ایجاد نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet