خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/29 12:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

عمل به رهنمودهای رهبری و قانون مولفه های وحدت است

**نماینده مردم تهران در مجلس، عمل به رهنمودهای رهبری معظم انقلاب و قانون را از مولفه های تحقق و پایداری وحدت در کشور یاد کرد.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره این که وحدت مدنظر رهبر معظم انقلاب حول چه محوری می‌تواند باشد، گفت: بنده معتقدم که این وحدت باید حول محور قانون محقق شود چرا که اگر همه قوا بپذیرند که در چارچوب قانون باید عمل شود، وحدت نیز برقرار خواهد شد.

وی افزود: اجرای کامل قانون و اینکه هیچ‌کس نباید به خود اجازه دهد که از قانون تخطی کند، می‌تواند منجر به تحقق وحدت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: البته راهکارهای دیگری هم وجود دارد که می‌تواند به وحدت بین قوا کمک کند، به طور مثال اگر اختلاف نظری بین دولت و مجلس وجود دارد، باید با تشکیل گروه‌های همکاری این اختلاف نظر‌ها برطرف یا اینکه حداقل اختلافات را با این روش کاهش داد.

مصباحی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه همه قوا باید در چارچوب قانون عمل کنند، اضافه کرد: نشست سران سه قوه یکی از راهکارهای است که به ایجاد وحدت بین قوای سه‌گانه کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شاید در مواردی لازم باشد که سران سه قوه جمع شده و یا در ابعاد بزرگتری کارگزاران نظام در یک مکان جمع شده و با رهنمودهای رهبری مشکلات برطرف شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: یکی از عوامل اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان مسائل داخلی کشور است یعنی آنچه که به دشمن جرأت اقدام در زمینه تحریم را می‌دهد، این است که آنها احساس می‌کنند که در کشور شکاف و شقاق وجود دارد لذا اگر این شکاف‌ها برطرف شود دشمنان متوجه خواهند شد که تحریم‌ها هم بر جمهوری اسلامی ایران اثری نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet